A Hódok a Delfin korosztályban is bajnokokat avattak

2023. július 19. 07:25 Sport | Szerző: Varga György

A régió legjobb 8-9-10 éves úszópalántái sorakoztak fel a Dél-Alföldi Regionális Delfin Bajnokságon. A hazai környezetben megrendezett szezonzáró megmérettetésen a Hódok összesítésben 5 régióbajnoki címet, 4 ezüst-, 3 bronzérmet és 19 pontot érő helyezést szereztek. Kovács Ákos ezúttal 3 versenyszámban utasította maga mögé a teljes mezőnyt. A 9 évesek között 3x-osan érdemelte ki a Magyarország Delfin Regionális Úszóbajnoka címet. Emellett 2 ezüstérmet is szerzett. A szintén 9 éves Olasz Panni a sprinterszámokban alakított nagyot, 50 gyorson és 50 pillangón szerzett 2 régióbajnoki címet. Lénárt Krisztina Ágnes 2, Tóth Szonja 1 bronzéremmel járultak a csapat teljesítményéhez. Az Olasz Panni, Tóth Szonja, Molnár Maja, Dánó Dézi összeállítású 100-as gyors- és vegyesváltó a dobogó 2. fokára állhatott.