Hírek / Sport

A németek elleni sima győzelemmel második lett a férfi pólóválogatott az E.ON Kupán

2023. december 22. 07:00 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Az első negyed még szoros volt, a folytatásban azonban kijött a két csapat közötti különbség.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-10-re legyőzte a német csapatot a budapesti E.ON Kupa csütörtöki zárónapján, így a második helyen végzett a spanyolok mögött. A házigazda és világbajnok magyarok hétfőn a végül tornagyőztes spanyolokat legyőzték ötméteresekkel, majd kedden a románokat verték magabiztosan, viszont szerdán ötméteresekkel kikaptak a szerbektől.

Eredmény:
Magyarország-Németország 16-10 (2-1, 5-3, 5-4, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Vigvári Vince, Burián 4-4, Nagy Á., Fekete 2-2, Varga V., Kovács P., Vigvári Vendel, Szeghalmi 1-1

Érdekesen kezdődött a találkozó, a magyar csapat elfelejtett ráúszni a labdára az első negyed elején. A németek szerezték meg a vezetést, majd Nagy Ádám négyméteresből egyenlített, a folytatásban azonban nem született gól egészen a negyed végéig, akkor viszont Varga Vince bődületesen nagy gólt dobott, így az első negyed egygólos magyar vezetéssel zárult (2-1).

A második negyedet aktívabban kezdte a játékot a magyar együttes, előbb Vígvári Vince, majd Burián Gergely és újra Vígvári talált be, miközben csak egy német gól született. A folytatásban aztán feljöttek két gólra is a németek, de Vígvári negyedbeli harmadik góljával a végén hárommal ment Varga Zsolt együttese.

A nagy szünet után a németek szerezték az első gólt, de mielőtt úgy érezték volna, hogy fel tudnak zárkózni, gyorsan jött a válasz. A negyed felénél Fekete Gergő büntetője után először vezetett néggyel a magyar együttes. Újabb német gólra Nagy Ádám pazar bombája volt a válasz, míg a túloldalon Szakonyi egyre több német helyzetet védett ki, így a negyed végére négygólos magyar előny volt az eredményjelzőn (12-8).

Magyar emberelőny és Fekete révén magyar gól – így kezdődött a zárónegyed. A németek ugyan próbáltak felzárkózni, de a fizikális és technikai fölény kijött a két csapat között. Ennek megfelelően a magyar együttes magabiztos, hatgólos győzelmet aratott. Ezzel a sikerrel a spanyolok mögött a második helyen zárta a tornát.

A torna végeredménye: 1. Spanyolország 10 pont, 2. Magyarország 9, 3. Németország 5, 4. Szerbia 5, 5. Románia 1

Forrás és kép: M4Sport