A vásárhelyi Kovács Pál is vb-nyolcaddöntőbe jutott Taskentben

2023. május 6. 07:00 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Veres Roland (57 kg) után a 80 kilogrammban szereplő Kovács Pál is győzött pénteken és bejutott a nyolcaddöntőbe a Taskentben zajló férfi ökölvívó-világbajnokságon.
A legutóbbi vb-n két meccset is nyert félnehézsúlyú magyar bokszolónak egészen az ötödik versenynapig kellett várnia a bemutatkozásra az üzbég fővárosban, ahol a kenyai Robert Okaka volt az ellenfele.

A meccs első két percében messziről indított ütésekkel próbálkoztak a felek, de találat kevés volt, az utolsó egy percben viszont Kovács riválisa fölé kerekedett, több szép tiszta találata is volt, ami elég volt ahhoz, hogy megnyerje a menetet (5-0).

A másodikban Okakának mennie kellett előre és a nem túl képzett, viszont remek fizikai adottságokkal rendelkező rivális ennek megfelelően gyakorlatilag három percen át megállás nélkül rohamozott és ütött, igaz, két és fél percen át kevés eredménnyel.

A szakasz nagyobb részében a BHSE öklözője remekül mozgott el Okaka indításai elöl és nem egyszer szépen kontrázott, a finisben viszont fáradni látszott és a kenyai többször is tisztán eltalálta. A nagy hajrá három pontozónál is Okaka felé billentette az összképet (2-3), ami azt jelentette, hogy az utolsó menet előtt szinte teljesen nyílt volt a csata.

A harmadik három percre Kovács Pál láthatóan kifújta magát a sarokban és a szakaszt végig jól bírta erővel, ő volt a kezdeményezőbb, ő irányított és több pontos ütése is volt, teljesítményével pedig a pontozók többségét is meggyőzte, és 4-1-es megosztott pontozással győzött.

„Kovács Pál magabiztosan dolgozott a mérkőzésen, de a második menetben kicsit ellazult. Összességében azonban irányította a küzdelmet” – értékelt röviden az MTI-nek Hamid Tangribergenov szövetségi kapitány.

Kovács Pálnak a nyolcaddöntőig lesz ideje kipihennie magát, mivel csak kedden kell legközelebb ringbe lépnie. A frissességre pedig szüksége is lesz, ugyanis az első kiemelt kubai Arlen Lopez Cardona vár rá.

A pénteki versenynap után hat győzelem és két vereség a magyar válogatott eddigi mérlege. Szombaton Pilipec Makszim (71 kg) lesz az egyedüli magyar érdekelt, aki a japán Okazava Szevonnal mérkőzik meg a nyolcaddöntőért.