A VB-címvédő Dánia lesz a magyar csapat ellenfele a kézi-vb negyeddöntőjében

2023. január 25. 07:15 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A dánok simán verte Egyiptomot. Végig irányították a találkozót, ráadásul a kapujukban Landin pazar formában védett.

A dánok két gyors góllal kezdtek, de a 8. percben már négy gólos volt az előnyük. A félidő felére még ezt is növelni tudták. Amellett, hogy jól használták ki helyzeteiket, a kapuban Landin remekelt, sorra akadtak el benne az egyiptomi próbálkozások.

Az afrikai együttes azonban nem adta meg magát, a hajrára két kétperces kiállításnak köszönhetően feljött négy gólra, de a skandinávok zárták góllal a félidőt. A szünetben 17-12-re vezettek a dánok, míg ellenfelük elmaradt a a vb-n eddig látott produkciójától.

A második félidő nem hozott nagy változást a játék képében, a dánok gyorsabban, pontosabban kézilabdáztak, ennek köszönhetően a 45. percben már nyolc gól (22-14) volt a címvédő előnye. A rangadónak induló találkozó a végére egy sima meccs lett, az egyiptomiakat nem megbántva, osztálykülönbség volt a két együttes között.

A végére ugyan kiengedtek kicsit a dánok, de a győzelmük egy percig sem forgott veszélyben, csak az aránya volt kérdéses. Végül öt góllal nyertek és csoportelsőként jutottak a negyeddöntőbe, ahol a magyar együttessel találkoznak.

A dánoknak ez volt sorozatban a 25. veretlen vb-meccsük. Amióta 2017. január 17-én a magyar válogatott legyőzte őket az albertville-i nyolcaddöntőben, 24 siker és egy döntetlen a mérlegük, ezzel beállították Franciaország vb-rekordját.

Katowicében a németek csak egyszer vezettek, az 52. percben, utána viszont Norvégia egy 4-0-s sorozattal eldöntötte, és 28-26-ra megnyerte a rangadót, a III. csoport élén végzett és továbbra is százszázalékos.