Agyondicsérte a világ legjobbja Fucsovics Mártont

2019. január 3. 15:15 Sport | Szerző: CzabarkaJanos

Remekül kezdte az új évet Fucsovics Márton, aki a katari tenisztornán előbb legyőzte a jó nevű Marius Copilt, majd a nyolcaddöntőben hatalmas meccset játszott a világ jelenlegi legjobbjával, Novak Djokoviccsal.

Fucsovics megnyerte az első szettet, de a szerb végül fordított, viszont a mérkőzésük után a magyar játékost dicsérte. „Az első két szettben egyértelműen ő volt a jobb játékos” – mondta Fucsovicsról.

Fucsovics Márton magabiztos játékkal kezdte az évet, így 6:3, 6:2-re legyőzte azt a román Marius Copilt, akitől korábban még kikapott. A magyar teniszező győzelmével bejutott az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztorna nyolcaddöntőjébe, ahol szerdán a világ jelenlegi legjobbjával, Novak Djokoviccsal találkozott.
A világranglistán 36. helyezett Fucsovics nagy meccset játszott a tavalyi év legjobb európai sportolójának választott szerb világklasszissal, kiváló játékkal megnyerte az első szettet, és a másodikban is sokáig tartotta a lépést ellenfelével.

Végül az elsőt Fucsovics, míg a másodikat Djokovics hozta 6:4-re, és a döntő szettben már nem adott esélyt a szerb: 6:1-re nyert, így nagy küzdelemben bejutott a negyeddöntőbe.

Djokovics a mérkőzés után kiemelte a magyar nagyszerű játékát. „Az első két szettben egyértelműen ő volt a jobb játékos – mondta. – Remekül játszott, és nagyon okosan váltott ritmust és iramot, amivel nagyon sokat mozgatott, futtatott. Minden elismerésem Fucsovicsnak, mert ez neki köszönhetően lett egy ilyen remek mérkőzés. Én sarokba szorultam, meg kellett találnom a kivezető utat, ami végül sikerült, de nagy szerencsém volt, hogy a sólyomszem bent látta azt a labdát”. [Azzal jutott szettlabdához a szerb.]

A huszonhat éves Fucsovics katari teljesítményével várhatóan újabb helyet előrelép majd a ranglistán, és ezzel újra meg fogja dönteni karriercsúcsát. Jövő héten valószínűleg a 35. helyen fog állni, ami a világ egyik legnépszerűbb sportágában hatalmas teljesítménynek számít.
A PestiSrácok.hu stábja még decemberben interjút készített a magyar világsztárral, aki beszélt gyerekkoráról, szülővárosáról, és arról, hogy szeretne a legjobb harmincba kerülni. Ez nem tűnik most már álomnak.

forrás: pestisracok.hu
fotó: MTI/EPA