Címkék

#tenisz #sport #női

Bondár és Gálfi párosa negyeddöntőbe jutott Kolozsváron

2022. október 12. 07:30 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Bondár Anna és Gálfi Dalma párosa kedden negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár (105 millió forint) összdíjazású kolozsvári keménypályás női tenisztornán.

A magyarok a nyolcaddöntőben a párosverseny negyedik kiemeltjével, az Okszana Kalasnyikova, Marta Kosztyuk georgiai, ukrán duóval mérkőztek meg.

Az első szettben a rivális 2:1-es előnyénél elvette a magyar páros adogatójátékát, de aztán hiába adogatott 5:3-nál a szettért, az végül 40 perc alatt a fordító magyaroké lett. A második játszma lényegesen simábban alakult, ott 1:1 után a magyar kettős brékelt először, majd 4:2-es előnyét követően ismét, azt követően pedig saját szervagémjével lezárta az 1 óra 6 percig tartó összecsapást.

A torna egyesversenyében nyolcadik kiemelt Bondár (a világranglista 62. helyezettje) hétfőn két szettben legyőzte az orosz Jelina Avaneszjant, és a nyolcaddöntőben majd a brit Harriet Dart (90.) ellen lép pályára. Gálfi (89.) első fordulós ellenfele az elsőként kiemelt, múlt héten az ostravai tornán győztes cseh Barbora Krejcikova lett volna, aki a döntőben a világelső lengyel Iga Swiateket győzte le óriási csatában, három szettben. Krejcikova azonban a kolozsvári viadaltól végül visszalépett, így Gálfi egyesben a kilencedik kiemelt olasz Lucia Bronzettivel (63.) meccselhet a nyolcaddöntőért.

Búcsúzott ugyanakkor Babos Tímea és Ingrid Neel párosa. A magyar, amerikai duó 27 percet követően játszmahátrányba került az olasz Lucia Bronzetti, Jasmine Paolini kettőssel szemben, majd egy szoros szettben egyenlített. A döntő rövidítésben aztán a rivális 4-0-ra meglépett, és Babosék felzárkóztak ugyan, többször egy pontra megközelítették az ellenfelet, végül azonban alulmaradtak.

páros, nyolcaddöntő:
Bondár Anna, Gálfi Dalma – Okszana Kalasnyikova, Marta Kosztyuk (georgiai, ukrán, 4.) 7:5, 6:2
Lucia Bronzetti, Jasmine Paolini (olasz) – Babos Tímea, Ingrid Neel (magyar, amerikai) 6:3, 5:7, 10-7 – döntő rövidítés

Forrás és kép: M4Sport