Bravúros pontszerzés a Kielce otthonában

2023. október 20. 07:15 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Izgalmas mérkőzésen, 27-27-es döntetlent játszotta a Pick Szeged a lengyel Kielce otthonában, értékes pontot szereztünk a Bajnokok Ligájában.

Industria Kielce (lengyel)–OTP Bank - PICK  Szeged 27–27 (14–15)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 5. forduló. Kielce, Hala Legionów, 3500 néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek).
Industria Kielce: Walach – Moryto 6/2, Olejniczak 2, Karaljok 3, T. Gebala, Nahi 4, Ig. Karacic 3/1. Csere: Sicko 5, D. Dujshebaev, Thrastarson 1, Kounkoud, Tournat 3. Vezetőedző: Talant Dujshebaev.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 4/1, Stepancic 6, Bombac 4, Bánhidi 1, Bodó 3, Jelinic. Csere: Imsgard (kapus), Gaber, Kalaras 1, Martins 3, Garciandía 3, Frimmel 2, Szilágyi. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 4/3, ill. 1/1.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Napsütéssel indult a csütörtök Kielcében, nem volt meleg, 6 Celsius-fokra ébredtünk, délelőtt edzettünk egyet, majd még egy taktikai értekezlet, videózás is szerepelt a programunkban. Délutánra eleredt az eső, így a közös belvárosi séta elmaradt, de együtt kávézott a társaság, ezzel telt az időnk. Esti meccset játszottunk, így most egy kicsit hosszabb volt a délután.

Sikerül-e bevenni Kielce várát, hiszen a Bajnokok Ligájában eddig hatszor játszottunk a lengyel városban, de eddig nem jártunk sikerrel. A felvezetőben már írtuk, hogy Borut Mackovsek és Szita Zoltán kisebb sérülés miatt nem tartott velünk, így Carlos Molina és a PICK Kézilabda Akadémia játékosa, Rea Barnabás került be a csapatba.

Dean Bombacot nagy szeretett fogadta, hiszen két idényen keresztül erősítette a kielcei csapatot, a szurkolók továbbra is nagyon kedvelik szlovén irányítónkat.

Hazai oldalon is akadtak hiányzók, a német válogatott kapus, Andreas Wolf már régóta sérült, és hiába kezdte el a héten az edzéseket Alex Dujsebajev, a spanyol játékos még nem volt játékra kész.

I. félidő
Mi kezdtük a meccset, méghozzá remekül, Bodó Ricsi bombázott a kapuba, amire Sicko válaszolt. Az ötödik percben Luka Stepancic talpról lőtt nagy gólt, a pókok biztos kiköltöztek a kielcei kapuból, 1-2. A 7. percben Bánhidi Bence kapott 2 perces kiállítást, amit Olejniczak gólra is váltott, először vezettek a hazaiak, 3-2. Stepancic hátrányban is betalált, egyenlítettünk, 3-3. Hazai gólra mindig volt válaszunk, előbb Mario Sostaric, majd Dean Bombac egyenlített, 5-5. Mikler Roli védései sokat segítettek, a 13. percben Luka Stepancic harmadik gólja után már 6-5 volt a javunkra. Egy perc múlva kapitányunk, Bánhidi Bence is beköszönt, 5-7 állt az eredményjelzőn. A 19. percben is két gól volt az előnyünk, Deki betörése után 10-8 volt a javunkra. Jöttek a friss emberek nálunk, Miguel Martins egyből egy bombával köszönt be, 9-11. Egyenlítettek a hazaiak (12-12), de Mikler Roli megint nagyot védett, majd Imanol Garciandía emelkedett, így megint vezettünk, 12-13. A félidő utolsó percében Sebastian Frimmel talált be a szélről, majd SuperMario értékesített egy ziccert, 13-15. Az utolsó másodpercben a hazaiak kaptak egy hetest, amit Moryto gólra váltott, így a félidőben 15-14-re vezettünk. Szólt is a 30 fős tábortól a „PICK Szeged!” buzdítás.

II. félidő
Hazai góllal indult a második játékrész, majd eladtunk egy labdát, amit ismét gólra váltott a Kielce, így 16-15 lett nekik. Mario Sostaric hetesből egyenlített, majd a szélről is betalált, fordult a kocka, máris nálunk volt az előny, 16-17. Hullámzott rendesen a meccs, a 36. percben ismét a lengyel bajnok vezetett (18-17), időt is kértünk. A 38.percben elsőzör a meccsen két góllal lépett el a hazai csapat, megakadtunk támadásban, Sostaric pedig még kétperces kiállítást is kapott, amit gyorsan gólra is váltottak a lengyelek, 20-17. Garciandía törte meg a gólcsendünket, így tapadtunk ellenfelünkre, a 42. percben 21-19 volt az eredmény. Küzdöttünk, a 45. percben is ott voltunk az egykori BL-győztes közelében: 22-20. A 47. percben Bodó Ricsi csinált meg egy remek cselt, majd a kapuba bombázott, 22-21. Emil Imsgard ziccert védett, Luka Stepancic pedig okos gólt szerzett, 23-22. Volt izgalom! Az 51. percben Stepancic emelkedett, egyenlítettünk, 23-23. Karacic pillanatai következtek, előbb hetesből, majd betörésből volt eredményes, 25-23. Stepancic nagyon élt, góljaival mindig mentünk csak előre, 25-24. Az 55. percben Imsgard védése után Frimmel egyenlített, 25-25. Az 58. percben Bombac küldte el a védőket, 26-25 nekünk. Moryto egyenlített (26-26), 1 perc 7 másodperccel a meccs vége előtt időt kértünk. Deki ismét betörésből volt eredményes, vezettünk, 27-26. 34 másodperccel a meccs vége előtt Bánhidi Bencét 2 percre kiállították a játékvezetők, a hazaiak még szereztek egy gólt, mi támadhattunk, de nem sikerült gólt szereznünk, de pontot igen, 27-27 lett az eredmény.

A Szeged csapata legközelebb október 26-án (csütörtök) 18.45-kor a horvát rekordbajnok Zagreb együttesét fogadja a PICK Arénában.

Forrás és kép: pickhandball.hu