Hírek / Sport

Hosszabbítások, hetespárbaj és magyar 5. hely – ez történt a kézi-vb negyeddöntős napján

2021. január 28. 07:40 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Dán–spanyol és svéd–francia elődöntőt rendeznek az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon, amelyet ötödikként zárt a magyar válogatott. Ez történt a kézivébé negyeddöntős napján!

Franciaország–Magyarország 35–32 (12–14, 30–30, 32–31), hosszabbítás után. A magyar csapat álomszerűen kezdett, és végig nagyot küzdött a hatszoros világbajnok ellen. A hajrára háromgólos francia előnnyel fordultak a csapatok, ám a magyar válogatott hatalmas bravúrral döntetlenre mentette a meccset, a hosszabbítás végjátékát viszont a franciák bírták jobban. A kézilabda-válogatott története 3. legjobb világbajnoki helyezését érte el azzal, hogy ötödiként végzett Egyiptomban (1986-ban ezüstérmes lett, 1997-ben negyedik).

Dánia–Egyiptom 35–35 (16–13, 28–28, 31–29, 34–34, 34–35), hétméteresekkel: 4-3. A címvédő és olimpiai bajnok Dánia válogatottja kétszeri hosszabbítás után, hétméterespárbajban jutott tovább a házigazda Egyiptom ellen. A dánok nyerőembere a kapus Niklas Landin volt, aki 12 védéssel járult hozzá a sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa Mikkel Hansen, illetve a Telekom Veszprém egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja volt, egyaránt tíz góllal.

Spanyolország–Norvégia 31–26 (21–15)
Az Európa-bajnok spanyolok öt találattal legyőzték Norvégiát. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Jorge Maqueda négy góllal, kapusa, Rodrigo Corrales 18 védéssel, a Szeged irányítója, Joan Canellas egy találattal vette ki részét a sikerből. A Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nem volt eredményes. A legutóbbi 18 egymás elleni mérkőzésből immár 17 spanyol győzelem született 1 döntetlen mellett.

Svédország–Katar 35–23 (14–10)
A skandinávok győzelme nem volt kétséges Katar ellen, a szünetben már négy góllal vezettek, a második játékrészben pedig megtörték a közel-keletieket, végül 12 gólos svéd győzelem született.

Az elődöntő programja:
péntek:
17.30: Dánia–Spanyolország
20.30: Svédország–Franciaország

A torna győztese kijut a 2023-as, lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokságra.