A Dinamo Zagreb kiverte a Tottenhamet az EL-ből

2021. március 20. 08:20 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Az Arsenal otthon kapott ki az Olimpiakosztól, de így is a legjobb nyolc közé jutott.

Az első mérkőzésen aratott kétgólos siker ellenére búcsúzott a Tottenham a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében. Mourinho csapatát a Dinamo Zagreb verte hosszabbítás után 3-0-ra. A zágrábiak mindhárom gólját Orsic szerezte.

Az AS Roma kettős győzelemmel búcsúztatta az ukrán Sahtar Donyeck csapatát. Az olaszok az egy héttel ezelőtt hazai pályán 3-0-ra megnyert első mérkőzés után a párharc csütörtöki, kijevi visszavágóján - Borja Mayoral duplájával - 2-1-re győztek.

Az Arsenal házigazdaként 1-0-ra kikapott a görög Olimpiakosztól, de az első meccs 3-1-es megnyerésének köszönhetően szintén továbbjutott.

A norvég Molde FK 2-1-re nyert a Granada ellen a Puskás Arénában rendezett visszavágón, a továbbjutásnak azonban a spanyolok örülhettek.

A negyeddöntő és az elődöntő sorsolása pénteken lesz.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:
Dinamo Zagreb (horvát)-Tottenham Hotspur (angol) 2-0 (0-0, 2-0, 2-0) - hosszabbítás után
gólszerzők: Orsic (62., 83., 106.)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 3-2-es összesítéssel
Molde FK (norvég)-Granada CF (spanyol) 2-1 (1-0)
g.: Vallejo (öngól, 29.), Hestad (90., tizenegyesből), illetve Soldado (72.)
Továbbjutott: a Granada, 3-2-es összesítéssel.
Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
g.: el-Arabi (51.)
kiállítva: Ba (Olimpiakosz, 82.)