EB: Az angol-dán elődöntőt is egy büntető döntötte el – Kane a döntőbe lőtte csapatát

2021. július 7. 23:58 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Az angol válogatott lesz az olasz csapat ellenfele a labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléjában, miután a szerdai elődöntőben, hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a dán együttest a londoni Wembley Stadionban.

A részben budapesti rendezésű foci-Eb első elődöntőjében Anglia és Dánia csapott össze a londoni Wembleyben.

A mérkőzés előtt egy megható gesztussal emlékeztek a csapatok a dánok klasszisára Christian Eriksenre, aki a torna legelső meccsén esett össze a pályán.

Az első félidő 30. percében Mikkel Damsgaard szabadrúgásgóljával szerzett vezetést Dánia (0-1).

Ezzel Anglia megkapta első gólját a tornán és először játszik hátrányban.
További érdekesség, hogy az Eb 50. meccsén született meg a torna első szabadrúgásgólja – derült ki az m4sport élő közvetítéséből.

Nem sokkal később a 39. percben Simon Kjaer öngóljával egyenlített Anglia (1-1).
Ez már a tizenegyedik öngól volt a tornán.

A második félidőben nem született gól, jöhetett a hosszabbítás.

A 104. percben büntetőt rúghattak az angolok.

Harry Kane lövését előbb védte a dánok kapusa Kasper Schmeichel, de a kipattanót bevágta az angol csatár (2-1).

Ezzel kialakult a végeredmény, Anglia bejutott az Eb-döntőbe, ahol vasárnap Olaszországgal küzd majd a Wembleyben.

Fotók: skysports.com
Forrás: m4sport.hu, hirado.hu