Hírek / Sport

EB: Kellemetlen perceket okoztunk a világbajnoknak, ami a németek számára is intő jel lehet

2021. június 22. 07:20 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A magyar és a német labdarúgó-válogatott eddig 51-szer találkozott egymással, a két csapat legközelebb szerdán csap össze Münchenben, az F csoport utolsó csoportmérkőzésén.

Az ötvenegy összecsapáson eddig 23-szor Németország – 11-szer az NSZK és 17-szer az egykori Német Demokratikus Köztársaság (NDK)– volt a magyar válogatott ellenfele. Az eddigi mérleg: 20 magyar és 17 német győzelem, továbbá 14 döntetlen. A legutóbbi, 2016-ban játszott találkozón a németek 2–0-ra nyertek Gelsenkirchenben. A magyarok eddigi utolsó sikere 2004-ben született, amikor Torghelle Sándor találataival győztünk 2–0-ra Kaiserslauternben.

A szombati, Franciaország elleni mérkőzésen az egész világnak „leesett az álla”, ugyanis a magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a világbajnok francia csapat ellen a Puskás Ferenc Stadionban.

A találkozón Fiola Attila góljával a magyarok szereztek vezetést az első félidő hosszabbításában, a franciák pedig a folytatásban Antoine Griezmann találatával egyenlítettek.

Fiola a legutóbbi négy válogatott fellépésén már másodszor talált be, miközben előtte 33 meccsen eredménytelen volt. A magyarok a csoportkört záró harmadik fordulóban szerdán a németek vendégeként lépnek pályára Münchenben.

Fiola Attila gólöröme

A franciák elleni Európa-bajnoki csoportmeccsen (1-1) a kontinenstorna helyi műsorközlője, Szalay Edit éppen a fülhallgatóját kereste, amikor a gólszerző Fiola extázisban, gólörömében óriásit csapott az asztalára. A felvételek alapján nem csoda, hogy a műsorközlőben szinte megfagyott a vér, amikor az önkívületben ordító, ünneplő magyar játékost megpillantotta maga előtt.

Fiola Attila azóta elnézést kért az M4 Sport korábbi munkatársától, amiért ráijesztett.

A magyar gól szerzője a mérkőzést követően könnyek között nyilatkozott az M4 Sportnak, és a franciák elleni küzdelem napját élete legszebb napjának nevezte.

„Ez életem egyik, ha nem a legszebb napja volt. Itt volt az egész családom, és remélem, hogy nagyon büszkék voltak rám. Nem tudok mit mondani, nagyon boldog vagyok” – fogalmazott a könnyeivel küszködve Fiola.

A magyar hátvédet elmondása szerint még mindig rázza a hideg, ha a világbajnok franciák elleni góljára gondol. A Mol Fehérvár 31 éves védője a találkozó másnapján rendezett sajtótájékoztatón elmondta, aznap éjszaka alig tudott aludni.

„Boldog és büszke vagyok, hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek, örülök, hogy ekkora boldogságot tudtunk okozni több millió magyarnak. Nem lehet leírni vagy elmondani, mit éreztem, ezt mindenkinek át kell élnie. Büszke magyar vagyok” – fogalmazott a gólszerző.
Szalai Ádám visszatérhet a németek elleni meccsen

Az Európa-bajnokságon szereplő magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, a franciák elleni csoportmeccsen egy fejére kapott ütés miatt megszédült. Ám ez nem lesz kihatással a szerdai németek elleni mérkőzésre, hiszen a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) vasárnap délelőtt a Twitter-csatornáján osztotta meg, hogy Szalai Ádám nagy valószínűséggel ott lehet a június 23-i, németek elleni, továbbjutásért folyó mérkőzésen.

Schäfer András szabálytalankodása

A szombati mérkőzés 23. percében Schäfer András a magyar tizenhatos közelében szabálytalankodott Paul Pogba ellen, amit Hajdú B. István, az M4 Sport kommentátora úgy foglalt össze: „Gondoljunk bele, ha egy-két éve azt mondják, az Eb-n, Budapesten lesz egy Schäfer–Pogba-összecsapás… Ki hitte volna ezt?”

Másnap a francia sportnapilap , a L’Équipe címlapján kötött ki a jelenet, amely Pogba repülésével szimbolizálta a világbajnok francia válogatott megtorpanását a Puskás Arénában.

A 22 éves futballista elképesztő heteken van túl. A válogatottban tavaly ősszel debütált, de csak most júniusban, a Ciprus elleni felkészülési mérkőzésen volt először kezdő, amit győztes góllal hálált meg.

„Az edzőtáborban még azért küzdöttem, hogy egyáltalán bekerüljek az Eb-keretbe, hiszen eddig nem voltam a kezdő közelében, egy hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, hogy ez fog történni velem” – utalt arra az M4 Sportnak adott interjúban, hogy a Portugália és a Franciaország elleni csoportmérkőzésen is kezdőként lépett pályára.

„Nem tudom szavakkal leírni, amit most érzek, hihetetlen érzés itt lenni egy hazai rendezésű Eb-n, felfoghatatlan” – mondta Paul Pogba.

Marco Rossi: Úgy érzem magam, mint egy gyerek a vidámparkban

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi a franciák elleni 1-1-es döntetlent követő sajtótájékoztatón elmondta: úgy érzi magát, mint egy gyerek a vidámparkban, a végén pedig alaposan meghatódott, el is csuklott a hangja.

„Ez karrierem csúcsa, ezt a szintet eddig csak televízióban élhettem át, és most 56 évesen itt találtam magam. Úgy érzem magam, mint egy gyerek a vidámparkban. De ha már egyszer ott vagy, mindent ki szeretnél próbálni. Ugyanakkor két lábbal a földön kell maradnunk. Nem szeretnék olyan arrogáns és hülye lenni, hogy azt mondjam, elmegyünk Münchenbe, és legyőzzük a németeket. De ez a mai nap igazán különleges volt számomra” – fogalmazott a szövetségi kapitány.

Fotó: MTI/Kovács Tamás
Forrás: MTI, hirado.hu