F1: 1. és 2. pénteki szabadedzés

2020. augusztus 7. 17:39 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas volt a leggyorsabb a Formula 1 70. évfordulós Nagydíjának első szabadedzésén, Silverstone-ban. A finn mögött Lewis Hamilton zárt a 2. helyen. A Mercedes előnye továbbra is óriási a riválisokhoz képest.

Fotó: Mercedes

A száguldó cirkusz mezőnye ezen a hétvégén ismét Silverstone-ban vendégszerepel, ahol egy ünnepi, 70. évfordulós versenyt tartanak majd.

Az egyetlen lényegi változás az előző versenyhétvégéhez képest, hogy a csapatok eggyel lágyabb gumikeverékeket használhatnak: a C2-es, C3-as és C4-es abroncsok állnak rendelkezésre.

Az első másfélórás gyakorlás papírforma eredményt hozott: a Mercedes végzett az élen, ám Valtteri Bottas bő 1 tizedmásodperccel gyorsabb volt a múlt vasárnapi győztesnél, Lewis Hamiltonnál.

Max Verstappen végzett a 3. helyen a Red Bull-lal, ő azonban már bő 7 tizedes hátrányt szenvedett el.

Miután Sergio Perez koronavírus tesztje ismételten pozitív eredményt hozott, a mexikói ezen a hétvégén sem ülhet autóba: helyét most is Nico Hülkenberg veszi át, a német pedig pazar formában kezdte a 70. évforduló Nagydíját, hiszen a 4. legjobb idővel zárta az első edzést.

Fotó: Racing Point

Hülkenberget Charles Leclerc követte a Ferrarival: a monacói 9 tizeddel maradt el Bottas legjobbjától. A 6. helyen Alex Albon, a 7. pozícióban Sebastian Vettel zárt.

A legjobb 10-ben Lance Stroll, illetve Daniil Kvyat és Esteban Ocon zárt még.

Nem remekeltek ezúttal a McLarenek: Lando Norris csak 12. lett, Carlos Sainz pedig közel 2 másodperces hátránnyal a 14. pozícióban zárt. Daniel Ricciardo sem villogott a Renault-val: az ausztrált még a két Williams is megelőzte, csak a 17. legjobb időt autózta.

Az Alfa Romeónál Antonio Giovinazzi autóját Robert Kubica terelgette a nyitóedzésen. A lengyel versenyző Kimi Räikkönen mögött 19. lett. A sort Kevin Magnussen zárta a Haas autójával.

Az első szabadedzés végeredménye:

A világbajnoki pontversenyt vezető Lewis Hamilton érte el a legjobb köridőt a Formula 1 70. évfordulós Nagydíjának második szabadedzésén. A Mercedes fölénye hatalmas, a 3. helyen végző Daniel Ricciardo 8 tizedmásodperccel maradt le.

A Formula 1 mezőnyét száraz pálya, és 29°C-os levegőhőmérséklet fogadta péntek délután, Silverstone-ban, a második szabadedzésen pedig a csapatok természetesen nagy hangsúlyt fektettek a különféle gumikeverékek összehasonlítására, illetve a hosszabb etapokra is.

A Pirelli a második silverstone-i hétvégére eggyel lágyabb keverékekkel érkezett, mint múlt hétvégén, ez pedig természetesen extra kihívást jelent a mezőny számára.

A tréning végeredménye – legalábbis ami az első helyeket illeti – nem okozott meglepetést, a papírforma érvényesült: Lewis Hamilton 1 perc 25,606 másodperces idővel végzett az élen, megelőzve csapattársát, Valtteri Bottast, aki 176 másodperccel volt lassabb a vb-címvédőnél.

A Mercedes előnye meglehetősen nagy volt délután, ezt jól mutatja, hogy a 3. helyen végző Daniel Ricciardo bő 8 tizedmásodperces lemaradásban zárt.

A 4. pozícióban Max Verstappen végzett a Red Bull-lal, őt a két Racing Point követte Lance Stroll – Nico Hülkenberg sorrendben. A koronavírusos Sergio Perez helyére beugró német másfél tizedmásodperccel volt csak lassabb Strollnál.

Nem remekeltek a Ferrarik: Charles Leclerc 1,2 másodperces hátrányban 7. lett, Sebastian Vettel pedig ezúttal is lassabb volt, csak 14. lett 1,6 másodperces lemaradással. A német versenyző ráadásul 7 perccel a leintés előtt autójával megállt a pályán motorprobléma miatt.

A legjobb 10-ben az első tréninghez képest feljavuló McLarenek, illetve Esteban Ocon zárt még.

Fotó: Red Bull Racing

Ezúttal sem remekelt a 23-as rajtszámú Red Bull-lal köröző Alexander Albon: a thai versenyző csapattársánál, Max Verstappennél fél másodperccel volt lassabb, és csak a 11. legjobb idővel zárt, éppen csak megelőzve az AlphaTauri versenyzőjét, Daniil Kvyatot.

A második pénteki szabadedzésen különösebb incidensek nem borzolták a kedélyeket, Antonio Giovinazzi megálló Alfa Romeója miatt azonban 1 perccel a tervezett leintés előtt piros zászlóval megszakították a körözést.

A 70. évforduló Nagydíjának programja magyar idő szerint szombaton délben folytatódik a harmadik szabadedzéssel, míg az időmérőt 15 órától tartják.

Forrás: formula1.com, f1vilag.hu