F1: A csapatfőnökök és a pilóták szerint is Verstappen volt a legjobb

2021. december 29. 06:35 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es csapatfőnökök körében elvégzett közvélemény-kutatás alapján 2021 legjobb pilótája egyértelműen az idei év világbajnoka, Max Verstappen lett. A szavazáson Mattia Binotto kivételével valamennyien részt vettek.

Kezdenek csitulni az indulatok és kezd halkulni mindkét tábor. Azért itt-ott szó van még arról a bizonyos vasárnapról – jó ideig biztosan lesz is. A történtek ellenére azt azonban senki nem vitatja, hogy Max Verstappen megérdemelten, csak borzasztó körülmények között lett világbajnok. Csak a teljesítményt értékelve, a csapatfőnököket is megkérdezték, kinek adnák a serleget – azaz ki volt a 2021-es szezon legjobb pilótája.

A közvélemény-kutatást az Autosport végezte. A tíz csapatfőnök közül kilencet arra kértek, rangsorolják az év legjobb tíz versenyzőjét, természetesen név nélkül. Az egyéni eredményeket titokban tartották, csupán az összesítést tették közzé.

A már jól ismert pontozás alapján – 25 pont az első helyezettnek, 1 pont a tizediknek – a győztes az újonnan megkoronázott világbajnok, Max Verstappen lett, mögötte a tényleges második helyezett, Lewis Hamilton. A holland 188 pontot szedett össze, míg brit riválisa 174-et. A harmadik helyre egy olyan fiatal pilóta került, aki remek teljesítményt nyújtott a szezon során, és csak némi balszerencse okán végzett végül csupán a hatodik helyen az egyéni bajnokságban. Lando Norris pole-pozíciót, majdnem futamgyőzelmet, és kiegyensúlyozott teljesítményt mutatott idén, így megérdemelten került a csapatvezetők által felállított lista harmadik helyére.

A szintén elképesztő szezont teljesítő Carlos Sainz a negyedik helyen végzett, egyébként pedig ötödik lett az egyéni bajnokságban. A spanyol rögtön az első ferraris évében legyőzte csapattársát, Charles Leclerc-t, aki csupán a hetedik helyet tudta megkaparintani magának. Sainz honfitársa, Fernando Alonso az ötödik lett, aki amellett, hogy bezsebelte az FIA-tól az Év akciója díjat azzal, ahogy Magyarországon Lewis Hamilton ellen védekezett, a tőle elvárt, de nem remélt teljesítményt hozta első, visszatérő szezonjában.

A csapatfőnökök után a versenyzők is megválasztották a mögöttünk hagyott F1-es szezon legjobbjait: a rangsort náluk is a friss világbajnok zárta az élen, megelőzve Hamiltont és Norrist.

Negyedik alkalommal szavaztatta meg a Formula 1 hivatalos honlapja a pilótákat arról, szerintük ki volt az adott év legjobb versenyzője. A húszfős mezőnyből tizennégyen voksoltak: a Mercedes, a Red Bull és az Alfa Romeo párosai nem adtak le szavazatokat. A versenyzők tízes listákat állítottak össze, amelyeket az F1-es szisztémának megfelelően pontoztak, s ezek összegéből állt össze a rangsor.

Amelynek élén – akárcsak a csapatfőnökök listája esetén – a friss világbajnok, Max Verstappen végzett. A Red Bull hollandja itt is vb-riválisát, Lewis Hamiltont előzte meg, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokára a mclarenes Lando Norris fért fel.

Az első hármas után a Ferrari duója, Carlos Sainz és Charles Leclerc következett a versenyzők ranglistáján, megelőzve az egy-egy dobogós helyezést begyűjtő Fernando Alonsót és Pierre Gaslyt, míg a top 10-et a Spában parádés időmérő után második George Russell, a hungaroringi futamgyőztes Esteban Ocon és talán némi meglepetésre a pont nélküli újonc, Mick Schumacher zárta.