F1: Azeri Nagydíj: 1. és 2. szabadedzés

2021. június 4. 17:15 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 mezőnye kedvező időjárási körülmények közepette kezdhette meg a munkát az utcai pályán: a levegő hőmérséklete 27°C, az aszfalté pedig mintegy 50°C-os volt az egyórás gyakorlás során.

A tapadási körülmények viszont nem voltak az igaziak, viszonylag sok kicsúszást és pályaelhagyást láthattunk, így a versenyzők egyelőre csak ismerkedtek a pályaviszonyokkal.

A leggyorsabb kört végül Max Verstappen futotta meg: a Red Bull versenyzője 1 perc 43,184 másodperces idővel végzett az élen, mindössze 43 ezreddel megelőzve a ferraris Charles Leclerc-t. A maranellóiak erősen kezdtek, a csapat másik versenyzője, Carlos Sainz ugyanis a 3. helyen zárt.

A Red Bull másik versenyzője, Sergio Perez a 4. pozícióban zárt, megelőzve Daniel Ricciardót, valamint Pierre Gaslyt.

A Mercedes visszafogottan kezdett az Azeri Nagydíjon: Lewis Hamilton 7 tizedes hátránnyal a 7., Valtteri Bottas pedig csak a 9. helyen zárt. Kettejük közé Lando Norris férkőzött be a McLarennel, a top 10-ben pedig Kimi Räikkönen zárt még.

Az Alpine versenyzői sem remekeltek: Fernando Alonso 11., Esteban Ocon 16. lett, és az Aston Martin pilótái is a mezőny második felében végeztek. Lance Stroll 13., Sebastian Vettel 15. lett.

A sort a Haas versenyzői zárták Mick Schumacher – Nikita Mazepin sorrendben.

Az első szabadedzés végeredménye:
Akárcsak az első szabadedzésen, délután is a Red Bull, ezúttal viszont Sergio Perez végzett az élen Bakuban.

Perezt mindössze 1 tizedmásodperccel követi csapattársa, Max Verstappen, és alig maradt el tőle a Ferrari pilótája, Carlos Sainz.

Habár a hétvégén nem vár a monacóihoz hasonló teljesítményt Charles Leclerc, a második szabadedzés után ő sem panaszkodhat, negyedikként zárt csapattársa mögött, ám nem volt sima edzése, miután a falnak ütközött. A monacói azonban vissza tudott menni a bokszba, így a csapat lecserélte első vezetőszárnyát.

Leclerc incidense és a virtuális biztonsági autó miatt több versenyző megszakította a lágy gumival futott körét, köztük Verstappen és Hamilton is.

Leclerc mögött Pierre Gasly végzett az AlphaTaurival, hátránya 4 tizedmásodperc az élen végző Perez mögött. Elégedett lehet az Alpine csapata, ugyanis mindkét pilótájuk a top 10-ben végzett: Alonso a 6., Ocon a 9. helyen.

A Mercedes egyik versenyzője sem végzett a top 10-ben, Hamilton a 11., Bottas a 16. pozícióban zárt.

Az edzést egy alkalommal piros zászlóval kellett megszakítani Nicholas Latifi leálló autója miatt, a Williams motorprobléma miatt állt meg a pályán.

Nem volt egyszerű edzés Mick Schumacher számára sem, a német pilóta is problémákkal küzdött, mindössze 12 kört tudott megtenni Baku utcáin.

A második szabadedzés végeredménye:
Az F1-es Azeri Nagydíj programja magyar id szerint szombaton 11 órakor folytatódik majd a harmadik szabadedzéssel, majd 14 órakkor az időmérővel.

Fotó: Red Bull Racing
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu