F1: Belga Nagydíj 1. és 2. szabadedzés

2020. augusztus 29. 07:00 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A spa-francorchamps-i versenypályán 16°C körüli levegőhőmérséklet, és száraz aszfalt fogadta a Formula 1 mezőnyét, és ahogyan arra számítani lehetett, a Mercedes ezúttal is remek formában kezdte a hétvégét.

Az eddigi versenyeket alapul véve az első spái gyakorláson papírforma eredmény született: a két Mercedes végzett az élen, megelőzve Max Verstappen Red Bullját.

Valtteri Bottas 1 perc 44,493 másodperces idővel zárt az első helyen, csapattársát, Lewis Hamiltont 69 ezredmásodperccel megelőzve. A 3. pozícióban végző Max Verstappen sem maradt le túlzottan, ő 81 ezredes hátránnyal zárt.

Remekül szerepeltek a Racing Point autói: Sergio Perez és Lance Stroll a 4. és 5. pozícióban fejezték be a tréninget, megelőzve Alex Albon Red Bullját és Esteban Ocon Renault-ját.

A top 10ben Carlos Sainz, Daniel Ricciardo és Lando Norris végzett még.

A Ferrarik kiábrándítóan szerepeltek a motorigényes pályán: Charles Leclerc 14., Sebastian Vettel pedig csak 15. lett, még a két AlphaTauri, illetve Kimi Räikkönen Alfa Romeója is eléjük került.

Három versenyző mért idő nélkül zárta az első belga edzést: Kevin Magnussen és Romain Grosjean autóival motorgondok jelentkeztek, Antonio Giovinazzi pedig szintén csak néhány kört tudott megtenni technikai probléma miatt.

Az első szabadedzés végeredménye:

Bár az első szabadedzés után nem sokkal, elkezdett esni az eső Spa-Francorchamps-ban, a második F1-es gyakorláson már ismét ideális körülmények fogadták a mezőnyt.

A 25°C-os aszfalton a Formula 1 csapatai természetesen valamennyi gumikeverékkel dolgoztak a másfélórás gyakorlás során, az edzést pedig végül Max Verstappen zárta a legjobb pozícióban.

A Red Bull ifjú versenyzője 1 perc 43,744 másodperces idővel végzett az élen, 48 ezredmásodperccel megelőzve a Renault pilótáját, Daniel Ricciardót.

Az ausztrál versenyző az eredménnyel ugyan elégedett lehet, azzal azonban már kevésbé, hogy mintegy 20 perccel a leintés előtt autója műszaki hiba miatt megállt a pályán.

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton a 3. helyen zárt, ő sem maradt le sokkal Verstappentől, mindössze 96 ezredmásodperccel.

Remekül szerepelt a Red Bull másik versenyzője, Alexander Albon is, aki a 4. legjobb idővel zárt – igaz, közel 4 tizeddel volt lassabb csapattársánál, Verstappennél.

A thai pilóta mögött Sergio Perez lett az 5., míg az első edzésen leggyorsabb Valtteri Bottas csak a 6. idővel zárt.

A top 10-ben Lando Norris, Esteban Ocon, Carlos Sainz és Pierre Gasly zárt még.

A Ferrari formája semmit sem javult az első tréningen látottakhoz képest: Charles Leclerc 15., Sebastian Vettel pedig csak 17. lett. Utóbbi versenyzőnél még George Russell is jobb köridőt futott a Williamsszel.

Az eredménylista alján a két Haas zárt: Romain Grosjean és Kevin Magnussen az autóproblémák után némi késéssel kezdett neki a körözésnek, végül 2, illetve 2,5 másodperces hátránnyal fejezték be a körözést.

Bő 10 perccel a leintés előtt piros zászlóval félbe kellett szakítani a gyakorlást, az 1-es kanyar kijáratánál ugyanis egy reklámtábla esett a pályára. A rövid közjáték után folytatódhatott az edzés.