Hírek / Sport

F1: Belga Nagydíj: 1. és 2. szabadedzés

2022. augusztus 26. 18:05 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 mezőnye négyhetes szünet után tért vissza a versenypályára, Belgiumban pedig egy felújított aszfaltcsík fogadta a versenyzőket: főleg az Eau Rouge környékén történtek változások, de a pálya számos részét újraaszfaltozták.

Az időjárás ugyanakkor kedvezett a mezőnynek a pénteki tréning nagy részében: bár nyirkos pályán gurultak pályára a csapatok, jórészt száraz aszfalton körözhettek, a 20℃-körüli hőmérséklet közepette. Az edzés végére azért érkezett némi eső, de ez nem befolyásolta túlzottan a munkát. Kevin Magnussen leállása annál inkább: a dán pilóta alatt a hajrában állt meg a Haas autója, és elég sok ideig tartott, amíg eltávolították a pályáról, az autó ugyanis nagyfeszültség alatt volt, így nem igazán érhettek hozzá a sportbírók.

A leggyorsabb kört végül Carlos Sainz futotta meg a Ferrarival: a spanyol versenyző 1 perc 46,538 másodperces idővel végzett az élen, 69 ezredmásodperccel megelőzve csapattársát, Charles Leclerc-t. A világbajnoki éllovas Max Verstappen a 3. helyen zárt – ő Leclerc-hez hasonlóan a mezőny végéről vág majd neki a vasárnapi versenynek motorcsere miatti rajtbüntetés miatt.

A Mercedes versenyzői közül George Russell volt a gyorsabb, ő a 4. pozícióban zárt Lance Strollt, Alex Albont és Daniel Ricciardót megelőzve, míg a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton 9. lett Yuki Tsunoda mögött. A top 10 Sergio Perez nevével egészült ki.

A McLaren másik versenyzője, Lando Norris 13. lett Fernando Alonsót és Sebastian Vettelt megelőzve, a sort a technikai gondokkal küszködő Valtteri Bottas zárta két megtett körrel. Pierre Gasly helyett Liam Lawson vezethette az AlphaTauri egyik autóját, az új-zélandi versenyző a 19. pozícióban zárt.

Az első szabadedzés végeredménye:
A kora délutáni eső után helyenként nedves pályán kezdték meg a második gyakorlást a Formula 1-es versenyzők Spa-Francorchamps-ban, alapvetően azonban kedvező körülmények között körözhettek a 60 perc során, noha az edzés végére ezúttal is érkezett egy kis égi áldás, ami miatt többen a sóderágyat is meglátogatták, komoly incidens azonban szerencsére nem történt.

Míg az első tréningen a Ferrarik voltak a leggyorsabbak, a késő délután megtartott második szabadedzésen Max Verstappen érte el a legjobb köridőt: a holland 1 perc 45,507 másodperces idővel zárt az élen, bő 8 tizeddel futott jobbat, mint legfőbb bajnoki riválisa, Charles Leclerc. A 3. pozícióban Lando Norris végzett a McLarennel, ő Verstappenhez és Leclerc-hez hasonlóan motorkomponens-csere miatt a mezőny végéről kezdi majd meg a vasárnapi versenyt.

Ezúttal is remekül teljesített az Aston Martin pilótája, Lance Stroll, aki Carlos Sainzot és Lewis Hamiltont megelőzve a 4. helyen zárt. Jövő évi csapattársa, a most még az Alpine autójával köröző Fernando Alonso 7. lett, míg a top 10-ben George Russell, Daniel Ricciardo és Sergio Perez zárt még.

Az AlphaTauri nem remekelt pénteken: Yuki Tsunoda 13., Pierre Gasly pedig csak 14. lett, őket Sebastian Vettel követte a másik Aston Martinnal. A Haas versenyzői közül Kevin Magnussen bizonyult gyorsabbnak: a dán pilóta mintegy másfél másodperccel volt jobb csapattársánál, Mick Schumachernél, aki ezen a hétvégén már a továbbfejlesztett versenyautóval körözhet Belgiumban.

A második szabadedzés végeredménye:
A Formula 1-es Belga Nagydíj programja szombaton magyar idő szerint 13 órakor folytatódik a harmadik szabadedzéssel, majd 16 órától az időmérővel.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu