F1: Bottas indulhat az élről a sprintkvalifikáción Monzában

2021. szeptember 10. 19:08 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Az idei Formula 1-es szezon második sprintfutamos hétvégéjét tartják Monzában, ezt pedig azt jelenti, hogy az időmérőt pénteken futotta a mezőny, a végeredmény pedig a szombati sprintkvalifikáció rajtsorrendjéről döntött.

A mezőnyt kedvező időjárási körülmények és száraz aszfalt fogadta a ‘Sebesség szentélyében’, és mivel csak egyetlen szabadedzésük volt a versenyzőknek, mindenképpen izgalmas küzdelemre volt kilátás.

A kvalifikáció első szakaszában már körvonalazódott, hogy a Mercedes Monzában viszonylag nagy előnyben van a Red Bull-lal szemben: Lewis Hamilton a leggyorsabb volt Valtteri Bottast és Lando Norrist megelőzve, míg a vb-éllovas Max Verstappen csak a 4. legjobb idővel zárt közel fél másodperces lemaradással.

Mivel Yuki Tsunoda legjobb köridejét törölték a szakasz végén, George Russell továbbjutott a Q2-be. Kiesett viszont csapattársa, Nicholas Latifi, valamint a már említett Tsunodán kívül Mick Schumacher, Robert Kubica és Nikita Mazepin.

Az időmérő második szakaszában tovább folytatódott a Mercedes dominancia: ismét Hamilton volt a leggyorsabb, ám a brit csak alig 1 tizeddel volt gyorsabb csapattársánál. A McLarenek szintén folytatták remeklésüket: Lando Norris a 3. helyen zárt, míg Daniel Ricciardo 5. lett. Kettejük közé férkőzött be Verstappen.

A Q2 végén egyébként óriási káosz alakult ki a bokszutcában, a balesetveszélyes helyzetek miatt pedig a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) vizsgálatot is indított az időmérő után.

Nem jutott végül a Q3-ba a két Aston Martin, a két Alpine, valamint George Russell.

A mindent eldöntő utolsó szakaszban első nekifutásra Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, a címvédő előnye azonban már közel sem volt olyan jelentős: mindössze 17 ezreddel utasította maga mögé Verstappent, és elképesztő kört rakott össze Lando Norris is, hiszen csupán 65 ezreddel volt lassabb Hamiltonnál.

Második nekifutásra Valtteri Bottas húzott elő egy parádés kört: a finn 1 perc 19,555 másodperces idővel megnyerte az időmérő edzést, így ő rajtolhat majd az első helyről a szombati sprintkvalifikáción.

Bottastól 1 tizeddel lemaradva Hamilton végzett a 2. helyen, míg Max Verstappen csak a 3. pozícióból indul szombaton.

Az időmérő eredménye:
Az F1-es Olasz Nagydíj sprintkvalifikáció 18 körös futama szombaton magyar idő szerint 16 óra 30 perctől kezdődik.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu