Hírek / Sport

F1: Brit Nagydíj 1. és 2. szabadedzés

2022. július 1. 18:30 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 mezőnyét hűvös, esős idő fogadta az egykori II. világháborús katonai repülőtér területén kialakított versenypályán Silverstone-ban. A Brit Nagydíj a versenypályának kezdetben voltak száraz részei, a versenyzők az intermediate-abroncsokkal gurultak pályára, mivel azonban az eső szinte megállás nélkül szakadt, nem zajlott túlságosan produktív munka a csapatok részéről. Az utolsó percekre azért benépesedett egy kicsit a pálya, az aszfalt ugyanis elkezdett felszáradni, sőt, még a slick-abroncsok is előkerültek.

Végül Valtteri Bottas végzett az élen 1 perc 42,249 másodperces idővel, megelőzve Lewis Hamiltont és Carlos Sainzot. A 4. helyen Charles Leclerc zárt Guanyo Zhou-t, valamint Kevin Magnussent megelőzve, rajtuk kívül, Lance Stroll, Yuki Tsunoda és Sebastian Vettel futott még mért kört.

Egy-egy rövid bejáratás erejére egyébként mindenki pályára gurult, sem a két Red Bull, sem az Alpine, sem a McLaren érezte szükségét annak, hogy ilyen körülmények között pályára guruljon.

Az edzés piros zászlókkal ért véget, Lance Stroll ugyanis a vizes pályán megcsúszott, és a sóderágyba csúszott.

Az első szabadedzés végeredménye:
A kora délutáni eső után a második gyakorláson már száraz pályán róhatták a köröket a versenyzők, így az érdemi munka is megkezdődhetett.

A Ferrari versenyzője, Carlos Sainz érte el a legjobb köridőt: a spanyol 1 perc 28,942 másodperces idővel zárt az élen, 163 ezredmásodperccel megelőzve a hétszeres világbajnok Lewis Hamiltont, akitől további 13 ezreddel lemaradva Lando Norris végzett a 3. pozícióban.

A világbajnoki címvédő Max Verstappen 2 tizedes hátránnyal csak 4. lett, megelőzve Charles Leclerc-t, valamint Fernando Alonsót. A másik Red Bull-lal Sergio Perez csak a 7. helyen zárt, a mexikói jelentős, 8 tizedes lemaradással zárta a tréninget. A top 10-ben George Russell, Daniel Ricciardo és Lance Stroll végzett.

Sebastian Vettel jó darabig a bokszban volt kénytelen várakozni, autójának padlólemeze ugyanis megsérült, így az Aston Martin szerelőinek azon kellett munkálkodniuk. A német aztán újra pályára tudott gurulni, végül 20 körig jutott, és a 12. helyen zárt Esteban Ocont, valamint Alex Albont megelőzve.

Az AlphaTauri versenyzői meglepően gyengén teljesítettek: Yui Tsunoda 16., Pierre Gasly pedig másfél másodperces hátránnyal csak 18. lett. A Haas pilótái közül ezúttal is Kevin Magnussen volt a jobb: a dán bő 1 tizeddel volt gyorsabb Mick Schumachernél.

A második szabadedzés végeredménye:
A Formula 1-es Brit Nagydíj programja szombaton folytatódik a harmadik szabadedzéssel, valamint a magyar idő szerint 16 órakor kezdődő időmérővel.

Fotó: Scuderia Ferrar
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu