Hírek / Sport

F1: Emilia-Romagna Nagydíj 1. és 2. szabadedzés

2021. április 16. 16:40 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A szezonnyitó Bahreini Nagydíj után Imolában vendégszerepel ezen a hétvégén a Formula 1 mezőnye, a legendás versenypályán pedig a szahíritól teljesen eltérő időjárási körülmények fogadták a csapatokat. Az első szabadedzést hűvös, ugyanakkor száraz időben teljesíthették a versenyzők.

A leggyorsabb kört végül a Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas futotta meg: a finn pilóta a Pirelli lágy keverékű abroncsait használva 1 perc 16,564 másodperces idővel zárt az élen, megelőzve csapattársát, a címvédő Lewis Hamiltont.

A 3. pozícióban Max Verstappen zárt, a holland pilóta alig 58 ezreddel volt lassabb Bottasnál, sőt, az edzés utolsó másodperceiben még javíthatott is volna, Nikita Mazepin autótörése miatt azonban erre végül nem volt lehetősége.

Problémásan indult az edzés a Ferrari számára, Charles Leclerc ugyanis – vélhetően műszaki probléma miatt – csak meglehetősen későn kezdte meg a mért körök teljesítését, a monacói azonban előkelő helyen zárt: ő volt a 4. leggyorsabb délelőtt, 2 tizeddel maradt csak le az élen végző Bottastól. Csapattársa, Carlos Sainz a 6. legjobb köridőt futotta.

A két Ferrari közé Pierre Gasly férkőzött be az AlphaTaurival, a top 10-ben pedig Fernando Alonso, Lance Stroll, Nicholas Latifi és Daniel Ricciardo zárt.

A McLaren számára döcögősen indult a hétvége, hiszen míg Ricciardo 10., Lando Norris csak 13. lett. Sebastian Vettel is visszafogottan kezdett az Aston Martinnal: a német csak a 14. helyen zárt.

A Red Bullnak sem volt sima az edzés: Sergio Perez egy bal hátsó defekt miatt megpördült a gyakorlás során, így csak a 16. helyen zárt. Az incidens miatt a piros zászlók is előkerültek, Esteban Ocon ugyanis szintén megállt a pálya szélén, vélhetően azért, mert ráhajtott Perez törmelékeire.

Az utolsó helyen Yuki Tsunoda zárt, neki is vélhetően műszaki gondjai voltak, egy alkalommal ki is csúszott a pályáról. Hasonlóan nehézkesen sikeredett Nikita Mazepin számára is a tréning: az orosz pilóta kétszer is kicsúszott, a második alkalommal pedig a falnak is nekicsapta autóját. Így is Mick Schumacher előtt, a 18. helyen tudott végezni.

20 Yuki Tsunoda AlphaTauri-Honda 1:19.781 3.217 11

Az első gyakorláshoz hasonlóan az Emilia-Romagna Nagydíj második edzését is hűvös időben, de száraz pályán tartották meg. Ahogy délelőtt, úgy délután is a Mercedes diktálta a tempót.

Valtteri Bottas 1 perc 15,551 másodperces idővel végzett az élen, mindössze 1 századmásodperccel megelőzve a világbajnoki címvédő Lewis Hamiltont. Az eredményekből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, hiszen beszédes, hogy Pierre Gasly az AlphaTaurival mindössze 78 ezredmásodperccel volt lassabb az élen végző Bottasnál. A finn egyébként a közepes keverékű gumikkal futotta legjobbját, míg a mögötte végzők a lágy abroncsokkal.

A Ferrari számára vegyesen alakult a délutáni gyakorlás: Carlos Sainz és Charles Leclerc ugyan a 4. és 5. helyeken zártak, ám utóbbi versenyző néhány perccel a leintés előtt összetörte Ferrariját a kettes számú Rivazzában. A baleset miatt az utolsó percekben piros zászlóval meg is kellett szakítani a körözést.

A Ferrarik mögött Sergio Perez zárt a 6. helyen, őt Yuki Tsunoda követte a másik AlphaTaurival. A McLaren továbbra is visszafogott szereplést mutatott: Lando Norris a 8., Daniel Ricciardo pedig csak a 18. helyen zárt. A top 10-ben Antonio Giovinazzi a 9., Lance Stroll pedig a 10. helyen zárt.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel ezúttal sem remekelt: másfél másodperces lemaradással csak 14. lett. Az Alpine pilótái sem tudtak a top 10-be kerülni, Esteban Ocon 11., Fernando Alonso 13. lett.

A Red Bull nem lehet elégedett, Max Verstappen ugyanis műszaki hiba miatt rengeteg pályaidőt veszített. Úgy tudjuk, a holland autójában a főtengellyel akadtak problémák.

Az utolsó pozíciókban Mick Schumacher és Nikita Mazepin zártak.