F1: Francia Nagydíj: 1. és 2. szabadedzés

2021. június 18. 18:15 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A 2021-es Formula 1-es idény hetedik versenyhétvégéje szikrázó napsütésben, 26°C-os időben, 41°C-os aszfalton kezdődött el a Le Castellet-ben elterülő Paul Ricard versenypályán.

A legutóbbi, azeri verseny sem Max Verstappen, sem Lewis Hamilton számára nem sikerült jól, így természetesen ezen a hétvégén a két bajnokaspiráns mindenképpen javítani szeretne.

Úgy tűnik, a franciaországi hétvége is a Mercedes és a Red Bull küzdelméről szól majd, az első szabadedzésen pedig a címvédő istálló volt előnyben.

Valtteri Bottas 1 perc 33,448 másodperces idővel végzett az élen, bő 3 tizeddel megelőzve a hétszeres világbajnok Lewis Hamiltont. A 3. és 4. helyeken a két Red Bull végzett Max Verstappen – Sergio Perez sorrendben, a holland pilóta hátránya bő 4 tized volt az élen végző Bottashoz képest.

Remekül kezdte hazai hétvégéjét az Alpine pilótája, Esteban Ocon, aki a héten 2024 végéig szerződést hosszabbított csapatával. A francia pilóta az 5. legjobb időt autózta, megelőzve Daniel Ricciardót, valamint csapattársát, a kétszeres világbajnok Fernando Alonsót.

A top 10-ben Pierre Gasly, Lando Norris és Yuki Tsunoda zárt.

A két Ferrari nem remekelt a nyitóedzésen: Charles Leclerc a 11. helyen végzett, míg Carlos Sainz csak 15. lett. Mindketten sokat küszködtek autójukkal, utóbbi versenyző ki is csúszott a pályáról.

A Paul Ricard versenypálya sokakat megtréfált egyébként: Mick Schumacher, Sebastian Vettel és Valtteri Bottas is meglátogatta a bukóteret, sőt, a pálya magas kerékvetői is kifogtak többeken, köztük Bottason és Verstappenen.

Az Aston Martinok sem villogtak: Lance Stroll 14., Sebastian Vettel 15. lett.

George Russell Williamsét a nyitóedzésen Roy Nissany vezette: ő 13 megtett kör után a 20. helyen végzett.

Az első szabadedzés eredménye:

Délután is kedvező időjárási körülmények között, 47°C-os aszfalton folytathatták a délelőtt megkezdett munkát a Le Castellet-ben elterülő Paul Ricard versenypályán.

Ahogyan arra számítani lehetett, ez a hétvége is a Red Bull és a Mercedes küzdelméről szól majd, ám meglepően jó teljesítménnyel rukkolt elő a hazai versenyére készülő Alpine is.

A leggyorsabb Max Verstappen lett: a világbajnoki pontverseny éllovasa 1 perc 32,872 másodperces idővel zárt az élen, mindössze 8 ezredmásodperccel megelőzve Valtteri Bottast. A 3. pozícióban a vb-címvédő Lewis Hamilton zárt, ő azonban már bő 2 tizeddel maradt el bajnoki riválisától.

Az Alpine kétszeres világbajnok versenyzője, Fernando Alonso is remekelt: a spanyol a 4. helyen zárt, és csapattársa, a hazai pályán versenyző Esteban Ocon is elégedett lehet, ő a 6. pozícióban végzett a második gyakorláson.

Az Alpine versenyzői közé Charles Leclerc férkőzött be, a délelőtti bizonytalankodás után pedig ezúttal mindkét Ferrari a top 10-ben zárt, Carlos Sainz ugyanis a 8. helyen végzett.

Az AlphaTauri francia pilótája, Pierre Gasly is meggyőzően szerepelt: a fiatal pilóta 7. lett, a legjobb 10 között pedig Kimi Räikkönen és Lando Norris zárt még.

Sergio Perez viszont nem villogott: az Azeri Nagydíjon győztes mexikói csupán a 12. legjobb időt futotta a délutáni tréningen, és 1 másodperccel volt lassabb csapattársánál, Verstappennél.

A két Red Bull, illetve az AlphaTauri versenyzői, valamint a két Alpine erre a hétvégére új motorokat kaptak egyébként.

Az Aston Martinok sem remekeltek: Sebastian Vettel 15., Lance Stroll pedig csak 16. lett, a szintén meglehetősen gyengén szereplő Daniel Ricciardo mögött.

A második szabadedzés eredménye:

A Formula 1-es Francia Nagydíj programja szombat délben folytatódik a harmadik szabadedzéssel, míg az időmérőt 15 órától rendezik.

Fotók: Mercedes, Red Bull Racing
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu