F1: Francia Nagydíj: 1. és 2. szabadedzés

2022. július 22. 18:25 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 csapatait nagy hőség, és közel 60 Celsius fokos aszfalt fogadta a Francia Nagydíj helyszínén Le Castellet-ben, ahová a legtöbb csapat kisebb-nagyobb fejlesztésekkel érkezett.

A legjobb köridőt az első szabadedzésen a Ferrari versenyzője, Charles Leclerc futotta az egyórás gyakorláson: a monacói alig 1 tizedmásodperccel volt csak gyorsabb, mint a világbajnoki pontversenyben élen álló Max Verstappen. A 3. pozícióban Carlos Sainz zárt, rá azonban legalább 10 rajthelyes büntetést vár ezen a hétvégén a motorkomponensek cseréje miatt.

A 4. helyen a Mercedes pilótája, George Russell végzett, ő azonban már közel 1 másodperces lemaradásban volt az élen végző Leclerc-hez képest, tőle viszont nem sokkal maradt le az 5. helyen végző Pierre Gasly, aki hazai közönsége előtt bizonyíthat ezen a hétvégén.

A Red Bull másik versenyzője, Sergio Perez csak 6. lett, a top 10-ben pedig Lando Norris, Alex Albon, Nyck de Vries és Daniel Ricciardo zárt még.

De Vries a másik Mercedesszel körözhetett a nyitóedzésen, Lewis Hamilton autójában foglalhatott helyet. Mint ismert, az idei szezon során az F1-es csapatoknak legalább két nyitóedzésen fiatal pilótáknak kell lehetőséget biztosítaniuk.

Az Aston Martinok és az Alpine-ok nem jutottak a legjobb 10 közé: Sebastian Vettel 14. lett, 23 ezredmásodperccel lemaradva a szintén hazai környezetben versenyző Esteban Ocontól.

Mick Schumacher a 16. legjobb időt autózta: a német pilóta 82 ezredmásodperccel volt gyorsabb, mint csapattársa, Kevin Magnussen.

Valtteri Bottas szintén kihagyta az első edzést, az ő autójával az Alfa Romeo tesztpilótája, Robert Kubica körözött.

Az első szabadedzés végeredménye:
A második szabadedzésen a szokásoknak megfelelően a gumikra, valamint a hosszú etapokra helyezték a hangsúlyt.

A leggyorsabb kört a Ferrari spanyol pilótája, Carlos Sainz futotta meg: a spanyol 1 perc 32,527 másodperces idővel zárt az élen, 1 tizedmásodperccel megelőzve csapattársát, Charles Leclerc.

A Red Bull világbajnoki címvédője, Max Verstappen a 3. helyen zárt, az ő hátránya azonban már jelentősebb, fél másodperces az élen végző Sainzhoz képest. A hollandtól 2 tizeddel lemaradva George Russell végzett a 4., Lewis Hamilton pedig az 5. helyen.

Mindkét McLaren a top 10-ben zárt a késő délutáni gyakorláson: Lando Norris a 6., Daniel Ricciardo pedig a 9. legjobb idővel. Bár az első edzésen technikai gondjai voltak, a hazai közönsége előtt versenyző Pierre Gasly ezúttal is jó formában volt: a francia tehetség a 7. helyen zárt, megelőzve Kevin Magnussent.

Sergio Perez viszont továbbra sem találta a ritmust: a mexikói versenyző másfél másodperces lemaradással csak 10. lett a második tréningen. Őt Fernando Alonso követte a 11., Valtteri Bottas pedig a 12. helyen. A két Aston Martin ezúttal is csak a középmezőny végén zárt, míg a szintén hazai pályán versenyző Esteban Ocon csupán a 18. legjobb időt autózta.

Mick Schumacher sem villogott: a német pilóta 2,6 másodperces hátránnyal lett 19., megelőzve Nicholas Latifit.

A második szabadedzés végeredménye:

A Formula 1-es Francia Nagydíj programja szombaton magyar idő szerint 13 órakor folytatódik a harmadik szabadedzéssel, majd 16 órától az időmérővel.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu