Hírek / Sport

F1: Hamilton a Belga Nagydíjat is behúzta

2020. augusztus 30. 16:59 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésen Lewis Hamilton ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel, új pályacsúccsal szerezte meg a rajtelsőséget: fél másodperccel volt gyorsabb csapattársánál, a második rajthelyet megszerző Valtteri Bottasnál.

A második sorban Max Verstappen és Daniel Ricciardo, míg a harmadikban Alex Albon és Esteban Ocon sorakoztak.

A Ferrarik kiábrándítóan szerepeltek a kvalifikáción: Charles Leclerc a 13., Sebastian Vettel pedig a 14. helyről rajtolt.

A McLaren számára már a rajt előtt drámai pillanatok következtek: Carlos Sainz a rajtrácsra kivezető körön műszaki problémákkal szembesült, kénytelen volt visszahajtani a bokszba, hamarosan pedig kiderült, nem versenyezhet a vasárnapi versenyen.

A rajtot jól kapta el Hamilton, a címvédő megőrizte a vezetést, Bottas pedig a Kemmel-egyenesben határozottan verte vissza Max Verstappen támadását, akinek hátrafelé is figyelnie kellett, hiszen Daniel Ricciardo is ott nézelődött mögötte. A 6. helyről induló Esteban Ocon Alex Albon elé tudott kerülni, Leclerc pedig a 2. kör végén már a 8. helyen autózott.

Pierre Gasly is remekül kezdett: a francia pilóta a kemény keverékű gumikkal rajtolt a 12. helyről, a 4. körben viszont Leclerc-t is megelőzte, és már a 8. helyen száguldott.

A 10. körben Hamilton előnye 2 másodperc volt Bottasszal szemben, Verstappen pedig 6 másodperces hátrányba került. A Renault nem tudta tartani a lépést a vezető hármassal, Ricciardo 14 másodperces hátrányt szedett össze. Leclerc lágy gumijai közben kezdtek elfogyni, pár körön belül több pozíciót veszített, és visszacsúszott a 12. helyre, Vettel elé.

A 11. körben Antonio Giovinazzi veszítette el uralmát a Les Fagnes nevű kanyarban, és nagy tempóval a gumifalnak csapódott. A mögötte érkező George Russell próbálta kikerülni az Alfa Romeót, közben azonban eltalálta annak leszakadókerekét, így a Williams is a gumifalban végezte. A két versenyző szerencsére sértetlen maradt, a baleset miatt azonban pályára kellett küldeni a biztonsági autót.

A mezőnyből Pierre Gasly és Sergio Perez kivételével mindenki a bokszba hajtott, a sorrend pedig nem változott az élen.

A biztonsági autó a 15. körben hagyta el a pályát, Hamilton azonban megőrizte a vezetést, és Bottast sem tudta támadni Verstappen.

A 22. körben, féltávnál 3 másodperc volt Hamilton előnye Bottasszal szemben, Verstappen 1,5 másodperces távolságból követte a finnt.

Bár Verstappen igyekezett tartani a lépést Bottasszal, egyre inkább lemaradt a Mercedestől, 7 körrel a leintés előtt pedig már 5,5 másodperces hátrányban volt, miközben Hamilton előnye is 6,5 másodpercre nőtt az élen.

A versenyt végül simán nyerte Lewis Hamilton, aki Belgiumban 89. F1-es győzelmét szerezte meg. A dobogóra Valtteri Bottas, valamint Max Verstappen állhatott még fel.

Győzelmének köszönhetően Hamilton tovább növelte előnyét a tabellán, mely így már 47 pont Verstappen előtt.

A 4. helyen Daniel Ricciardo ért célba a Renault-val, őt Esteban Ocon, Alex Albon és Lando Norris követte. Ocon a futam utolsó körében tudta megelőzni a Red Bull versenyzőjét.

A Racing Point versenyzői, Lance Stroll és Sergio Perez a 9. és 10. helyeken zártak, őket a futam utolsó köreiben tudta megelőzni Pierre Gasly, aki így a 8. helyen fejezte be a küzdelmeket.

A két Ferrari pont nélkül zárta a Belga Nagydíjat: Sebastian Vettel 13., Charles Leclerc 15. lett.