F1: Hamilton a leggyorsabb, de Bottasé a pole

2021. október 9. 15:15 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Török Nagydíj isztambuli kvalifikációnak vizes pályán kezdett neki a mezőny a délelőtti eső miatt.

A fenyegető eső miatt a versenyzők azonnal a Q1 elején pályára gurultak, hogy még kedvező körülmények között futhassák meg gyorsköreiket a sima futófelületű abroncsokkal.

A versenyzők folyamatosan futották a gyorsköröket az első szakaszban, ám nem volt egyszerű dolguk, hiszen a nyirkos pályán kellett hiba nélkül teljesíteniük a slick-gumikkal. Néhány perc után ráadásul az eső is elkezdett szemerkélni, így körről körre változtak a feltételek.

A legjobb köridőt végül Hamilton futotta meg Verstappen, Gasly és Leclerc előtt, nem jutott azonban a Q2-be Daniel Ricciardo, Nicholas Latifi, Antonio Giovinazzi, Kimi Räikkönen és Nikita Mazepin.

Továbbjutott viszont a Haas másik versenyzője, Mick Schumacher.

A kvalifikáció második szakaszában tovább javultak a körülmények, így a versenyzők még mindig a sima futófelületű abroncsokkal róhatták köreiket. A legjobb ezúttal is Hamilton lett Bottast, Verstappent és Gaslyt megelőzve, és bejutott a top 10-be a ferraris Charles Leclerc is. Csapattársa, Carlos Sainz nem futott mért kört, ő ugyanis erőforráscsere miatt a mezőny végéről rajtolhat vasárnap.

George Russell jó eséllyel pályázott a továbbjutásra, a Q2 végén, az utolsó kanyarban azonban hibázott, így végül csak a 13. helyen zárt.

A mindent eldöntő utolsó szakaszban Valtteri Bottas kezdett jobban: a finn első nekifutásra 22 ezreddel jobb időt futott csapattársánál, Hamiltonnál, míg Verstappen 2 tizeddel lassabb volt a két Mercedesnél.

A második etap viszont már Hamiltonnak sikerült jobban: a címvédő 1 perc 22,868 másodperces idővel megnyerte az időmérőt, motorcsere miatti rajtbüntetése után azonban csak a 11. helyről startolhat.

A pole pozícióból így Valtteri Bottas rajtolhat majd vasárnap, mellőle a 2. helyről Max Verstappen startolhat majd. Hamilton rajtbüntetése miatt Leclerc a 3. helyen, Gasly pedig a 4. pozícióban foglalhat helyet.

Az időmérő eredménye:

A Formula-1-es Török Nagydíj futama vasránap magyar idő szerint 14 órakor kezdődik.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu