F1: Hamilton egy hajszállal Verstappen előtt az első szabadedzésen

2021. december 3. 15:45 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Szaúd-Arábiai Nagydíj első szabadedzésén, pénteken a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton érte el a legjobb köridőt . A brit pilóta mögött Max Verstappen zárt a 2. helyen, mindössze 56 ezredmásodperccel lemaradva riválisától.

A Forulma 1 mezőnyére új kihívások várnak ezen a hétvégén, hiszen a nemrég felépült dzsiddai pályán kell bizonyítaniuk. A meglehetősen tempós és ritmusos pálya elnyerte a pilóták tetszését, az izgalmak pedig garantáltak, hiszen Verstappen és Hamilton között mindössze 8, míg a Mercedes és a Red Bull között csupán 5 pont a különbség a tabellán.

A szaúd-arábiai hétvégét a Mercedes kezdte az élen: Lewis Hamilton 1 perc 29,786 másodperces idővel végzett az élen, 56 ezreddel megelőzve bajnoki riválisát, Max Verstappent. A 3. helyen Valtteri Bottas zárt a másik Mercedesszel.

Verstappen a Pirelli a Pirelli kemény keverékű gumijait használva sokáig a 3. helyen állt, az edzés utolsó perceiben azonban ő is feltetette a lágy abroncsokat, és feljött a 2. helyre.

Ezúttal is remek formát mutatott Pierre Gasly: az AlphaTauri versenyzője 4. lett, az igazi meglepetést azonban Antonio Giovinazzi szolgáltatta, aki fél másodperces lemaradással az 5. pozícióban zárt az első gyakorláson.

Az olasz pilótát a két Ferrari követte Carlos Sainz – Charles Leclerc sorrendben, míg a top 10-ben Daniel Ricciardo (McLaren), Fernando Alonso (Alpine) és Sebastian Vettel (Aston Martin) zárt.

A Red Bull mexikói pilótája, Sergio Perez csak 11. lett, megelőzve Lando Norrist, míg a szezon végén visszavonuló Kimi Räikkönen 18. lett Mick Schumacher mögött.

Az utolsó helyen Nicholas Latifi (Williams) és Nikita Mazepin végzett.