Hírek / Sport

F1: Hamilton nyert, Vettel megmentette a Ferrari becsületét

2020. augusztus 16. 16:51 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A pole pozícióból a vb-címvédő Lewis Hamilton rajtolhatott: a brit idei negyedik, F1-es pályafutása kilencvenkettedik rajtelsőségét szerezte meg a szombati időmérő edzésen.

Mellette csapattársa, Valtteri Bottas sorakozott az első rajtsorban, mögöttük pedig Max Verstappen és Sergio Perez várták a piros lámpák kialvását.

Hamilton kiválóan reagált a rajtjelre, Bottas azonban két pozíciót is visszaesett: nemcsak Verstappen, de az 5. helyről rajtoló Stroll is el tudott menni mellette.

Bottas az 5. körben elég közel tudott kerülni Stroll mögött ahhoz, hogy visszaelőzze a kanadait: a célegyenes végén viszonylag simán megszerezte a 4. helyet.

Az élmezőnyből Albon érkezett elsőként kerékcserére: a Red Bull versenyzője a kemény keverékű abroncsokat kaptak a következő etapra, és Esteban Ocon mögé, a 16. helyre jött vissza.

A 20. körre Hamilton már 6 másodpercre növelte az előnyét Verstappennel szemben. A holland pilóta a 21. körben érkezett a bokszba, autójára a közepes keverékű abroncsokat szerelték fel. Verstappen a 3. helyre, Lance Stroll elé érkezett vissza a pályára.
Hamilton és Bottas két körrel később, a 23. kör végén érkezett a depóba, mindkettejük autójára a közepes keverékű abroncsok kerültek fel Verstappen hátránya 4,3 másodpercre csökkent Hamiltonhoz képest, Bottasszal szemben pedig természetesen megtartotta a 2. helyet.

A két Ferrari, Charles Leclerc és Sebastian Vettel a 29. kör végén érkeztek a bokszba: előbbi versenyző a közepes, utóbbi a kemény keverékű gumikat kapta.

A 37. körben Hamilton előnye 5,4 másodperc volt Verstappennel szemben, míg Bottas további 2,5 másodperccel volt lemaradva. Ugyanebben a körben Charles Leclerc – vélhetően motorhiba miatt – megpördült az utolsó előtti kanyarban, és bár vissza tudott menni a pályára, végül kénytelen volt feladni a futamot.

Verstappen a 41. kör végén megejtette második kerékcseréjét is, az utolsó etapra is a közepes keverékű gumikat kapta. Bottas a 48. kör végén állt ki, ő lágy gumikat kapta második kerékcseréjénél. Két körrel később Hamilton is érkezett, ő a közepes vegyületű Pirelliket kérte a hátralévő 15 körre.

Az 57. körben Lance Stroll megelőzte Sebastian Vettelt, aki egy kerékcserével próbálta meg teljesíteni a távot. Stroll ezzel az 5. helyre jött fel, és üldözőbe vette csapattársát, Perezt.

A 60. körben Sainz is megérkezett Vettel mögé, és a katalán pálya célegyenesében viszonylag simán megelőzte a négyszeres bajnokot.

A verseny végül simán nyerte Lewis Hamilton: ez volt a címvédő 88. F1-es diadala. Max Verstappen ezúttal nem bírt a brit pilótával, a Mercedes másik versenyzőjét, Valtteri Bottast azonban sikerült maga mögött tartania. A finn két körrel a leintés előtt még kiállt friss gumikért, hogy megfuthassa a verseny leggyorsabb körét.

A dobogósok ögött Sergio Perez és Lance Stroll végeztek a Racing Point autóival, míg a 6. helyen Carlos Sainz zárt.

A Ferrari becsületét Sebastian Vettel mentette meg: a német a 7. helyen ért célba úgy, hogy egy kerékcserével teljesítette a távot. Pontot szerzett még Alex Albon, Pierre Gasly és Lando Norris is.