F1: Hamilton pályacsúccsal a pole-ban

2020. augusztus 29. 17:30 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 versenyzői száraz pályán, 17 °C-os levegő- és 26 °C-os pályahőmérséklet mellett kezdhették meg a Belga Nagydíj időmérő edzését.

A Ferrari számára katasztofálisan kezdődött a Belga Nagydíj hétvégéje: az időmérő előtt, a szombati harmadik szabadedzésen sem javult a helyzet, míg Lewis Hamilton megnyerte az utolsó gyakorlást, addig Sebastian Vettel az utolsó pozícióban zárt.

Így volt esély arra, hogy a Ferrari a Q2-be sem jut tovább, azonban végül mindkét versenyzőjük megúszta: Leclerc a 15.-ként, Vettel pedig a 13-ként jutott tovább a második etapba.

Kiesett viszont a Q1-ben a két Alfa Romeo, a két Haas, valamint Nicholas Latifi, a Williams pilótája – az ő csapattársa, George Russell számára ismét sikerült a továbbjutás a Q2-be.

A kvalifikáció második szakaszában Daniel Ricciardónak akadtak problémái: az elektromos fékrendszerrel voltak gondjai az ausztrálnak, amit a csapat vizsgálni kezdett.

A továbbjutás a lágy abroncsokkal volt lehetséges a Q2-be, habár a Racing Point megpróbált a közepes Pirellikkel gyorskört autózni – azonban ez első nekifutásra nem volt elég a top 10-hez, így a közepesekre váltottak.

A Q2-ben végül a Ferrariknak csak Russellt sikerült megelőzniük, így sem Leclerc-nek, sem Vettelnek nem sikerült a továbbjutás – ők a 13. és 14. rajtkockákból várhatják vasárnap a piros lámpák kialvását. Rajtuk kívül a két AlphaTauri esett ki, Daniil Kvyat a 11., Pierre Gasly a 12. pozíciót szerezte meg. Ők viszont nem maradtak el sokkal a továbbjutástól: Kvyat mindössze 8, Gasly pedig 23 ezredmásodperccel csúszott le a 10. pozícióról.

A véghajrá előtt Hamilton, Bottas, Ricciardo, Verstappen és Albon volt az első 5 pilóta sorrendje, az utolsó másodpercekben pedig a Mercedes világbajnoka tovább tudott javulni, és új pályarekorddal, 1:41.252-es köridővel szerezte meg a pole pozíciót.

Mögötte fél másodperces lemaradással zárt csapattársa, Bottas, és Verstappen érkezett meg a 3. helyre, mindössze 15 ezredmásodperccel lemaradva a 2. pozíciótól.

A két Red Bullt Ricciardo választja el egymástól a 4. helyen, akinek végül nem okozott fennakadást az edzés elején tapasztalt probléma.

A másik Renault, Esteban Ocon a 6. helyen zárt, mögötte Carlos Sainz, a McLaren versenyzője foglalhatja el a 7. pozíciót, majd a két Racing Point és Lando Norris sorakozhat fel a vasárnapi rajtrácsra.

Az időmérő edzés végeredménye:

A Belga Nagydíj futam vasárnap magyar idő szerint 15 óra 10 perckor rajtol Spában.

Forrás: formula1.com, f1vilag.hu