Hírek / Sport

F1: Hamiltoné a pole

2020. augusztus 1. 16:24 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Brit Nagydíjon a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton pályacsúccsal szerezte meg 91. rajtelsőségét, a szombati időmérő edzésen, megelőzve Mercedeses csapattársát, Valtteri Bottast. A harmadik pozíciót a Red Bull versenyzője Max Verstappen, míg a negyediket Charles Leclerc érte el a Ferrarival.

Az F1-es mezőny 22,5 C °C-os levegő- és 38 °C-os pályahőmérséklet mellett kezdte meg az időmérő edzést Silverstone-ban – az időmérő kezdetén volt esély arra, hogy megérkezik a csapadék a pályára, ami felboríthatta volna a papírformát, de nem így történt.  A kvalifikációt száraz körülmények között teljesítettek a pilóták.

Az időmérő első szakaszában a Williams örülhetett is, meg nem is: a Q1 végén Nicholas Latifi megpörgött, így nem tudott javítani időeredményén, és végül az utolsó rajtkocka lett az övé.

George Russell viszont ismét továbbjutott a Q2-be, ám a britet vizsgálni fogják az időmérő után, mivel a versenybírák úgy látták, nem lassított eléggé a csapattársa kicsúszását követő sárga zászlós jelzésnél. Latifi mellett a két Haas és a két Alfa Romeo számára ért véget az időmérő a Q1-ben.

A Q2-ben, 9 perccel az etap vége előtt Hamilton miatt piros zászlóval kellett megszakítani az edzést, mivel a brit kicsúszott a pályáról, és rengeteg törmelék került az aszfaltra.

A második etapban szorosan alakult a továbbjutásért folytatott küzdelem: Lance Stroll és Pierre Gasly ezredre ugyanolyan időt autózott (1.26:501), ám mivel Stroll teljesítette előbb a körét, ő jutott tovább, Gasly pedig kiesett. Albon 44 ezredmásodperccel maradt le tőlük, a Perezt helyettesítő Nico Hülkenberg pedig további 21 ezreddel lemaradva a 13. helyet szerezte meg az időmérőn. Daniil Kvyat a 14. pozíciót érte el, George Russell pedig a 15. lett, ám Kvyatnak 5 helyes rajtbüntetéssel kell számolnia vasárnap.

A Q3-ban a bokszutcában történt egy kis incidens a Charles Leclerc és Lance Stroll között, miután a Ferrari kiengedte az érkező Racing Point elé Leclerc-t. A versenybírák az időmérő után fogják vizsgálni az esetet.

A véghajrában a Mercedesszel senki nem tudta felvenni a versenyt: a csata Bottas és Hamilton között végül Hamilton javára dőlt el, a 3. helyen Verstappen végzett több mint 1 másodperces hátránnyal.

Charles Leclerc Verstappen mögött, a 4. rajtkockából kezdheti meg majd a vasárnapi futamot, mögötte pedig a speciális sisakkal versenyző Lando Norris végzett a McLarennel. A 6. helyen Lance Stroll zárt a Racing Pointtal, mögötte pedig a McLaren másik pilótája, Carlos Sainz lett a hetedik. A 8. és 9. pozíciókban a két Renault zárt Daniel Ricciardo-Esteban Ocon sorrendben, majd az első 10 sorrendjét Sebastian Vettel zárja, aki a pénteki edzésnap jelentős részét kihagyta.