F1: Ismét Leclerc vitte a rajtelsőséget, Hamilton beékelődött a Ferrarik közé

2019. szeptember 28. 16:10 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Továbbra is száz százalékos Charles Leclerc időmérős mérlege a szezon második felében, Belgium, Olaszország és Szingapúr után ugyanis Oroszországban is ő szerezte meg a rajtelsőséget. Ezzel természetesen nemcsak saját, hanem a Ferrari sorozatát is folytatta, a vörösök öröme azonban nem lehetett teljes, Lewis Hamilton ugyanis beékelődött két versenyzőjük közé!

A szabadedzések után várható volt, hogy Szocsiban is a Ferrari diktálja majd tempót, Leclerc pedig már a mindent eldöntő Q3 legelején jelezte, újra őt kell legyőznie annak, aki az első helyről akar majd indulni, az első gyorskörök után ugyanis már kényelmes előnye volt a csapattárssal, Sebastian Vettellel szemben.

Később aztán tovább javított időeredményén, miközben Vettel már nem tudta fokozni a tempót, ellenben Hamiltonnal, aki így befért a Ferrari két versenyzője közé. Ami a futamot illeti, a brit a vörösökétől eltérő taktikájában is bízhat: a Ferrarival ellentétben a közepes keverékeken rajtol majd.

Alexander Albon összetört autója (Kép: F1/Twitter)

Más kérdés persze, mire mennek majd az egyenesben a Ferrari ellen, az első szektorban ugyanis újfent hatalmas volt az olaszok előnye: Leclerc a pálya ezen szakaszán fél másodperccel tudott gyorsabb lenni Hamiltonnál.

Az edzés elején még úgy tűnt, Max Verstappen is jó esélyekkel indul, a holland azonban végül „csak” negyedik lett (igaz, az orosz pályán az előző években többször kiugró eredményt elérő Valtteri Bottast így is meg tudta előzni). Hiába fért azonban oda a második sorba, a Red Bull versenyzője csak a kilencedik helyről rajtolhat majd, a hétvége elején ugyanis erőforrást cseréltek autójában, amiért öt rajthelyes büntetést kapott.

A középmezőny csatáját ezúttal Carlos Sainz nyerte a McLarennel, aki holnap Verstappen büntetésének, és a másik Red Bull-pilóta, Alexander Albon hibájának (a thai a Q1-ben ütközött a gumifalnak, kiváltva ezzel az edzés egyetlen piros zászlós fázisát) az igen előkelő ötödik helyről indulhat majd.

Lewis Hamilton, Charles Leclerc és Sebastian Vettel (Fotó: XPB)

Ezért a pozícióért egyébként szoros volt a verseny, a Renault-s Nico Hülkenberg ugyanis csak 67 ezreddel maradt el a spanyoltól, és a mögötte végző Lando Norris is csak 12-vel volt lassabb nála. Az első 10-be rajtuk kívül az időmérőn meglepően jól szereplő Romain Grosjean fért még be, valamit Daniel Ricciardo a másik Renault-val.

A sorrend a holnapi rajt előtt több ponton is változik majd, Verstappen mellett ugyanis Albon és a két Toro Rosso-versenyző is 5 rajthelyes büntetést kapott motorcseréért (tehát mind a négy Honda-erőforrást cserélték), ahogyan a williamses Robert Kubica is. Közülük a legrosszabbul Pierre Gaslyt érinti majd a büntetés, a Toro Rossó-s ugyanis a 11. helyet szerezte meg az időmérőn, míg Kubica csak 18. lett, Albon 19. volt, Kvjat pedig motorprobléma miatt részt sem vehetett az időmérőn.

A hétvége programja vasárnap a főműsorral, vagyis a futammal folytatódik majd, ami magyar idő szerint 13 óra 10 perckor rajtol majd.