Hírek / Sport

F1: Kanadai Nagydíj - 1. és 2. szabadedzés

2022. június 18. 00:02 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A csütörtökön özönvízszerű eső áztatta el a a Kanadai Nagydíj helyszínét, pénteken kedvező – bár kissé szeles – időjárási körülmények fogadták Formula 1-es mezőnyt , a levegő hőmérséklete 26°C, az aszfalté 43°C körül alakult.

Az egyórás tréningen nagy figyelem irányult arra, hogy a versenyautók mennyire pattognak a montreali pályán, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) ugyanis csütörtökön jelezte, lépéseket fog tenni annak érdekében, hogy a jelenséget megszüntessék. Úgy tudjuk azonban, a csapatnak Kanadában még nem kell büntetéstől tartaniuk abban az esetben, ha autóik túlságosan „delfineznek”, ez a hétvége ugyanis jobbára adatgyűjtésként szolgál a szövetség részére.

A legjobb köridőt a nyitóedzésen Max Verstappen futotta meg: a holland 1 perc 15,158 másodperces idővel zárt az élen, bő 2 tizedmásodperccel megelőzve Carlos Sainzot. A 3. pozícióban az Alpine autójával remeklő Fernando Alonso zárt, ő ráadásul a Pirelli közepes keverékű abroncsait használta legjobb körében, míg a többiek a lágy gumikat. A spanyolt Sergio Perez, valamint Charles Leclerc követte a 4. és 5. helyeken.

A Mercedes pilótái közül George Russell volt a gyorsabb: a brit a 6. helyen zárt, míg Lewis Hamilton tőle fél tizeddel lemaradva 8. lett. Kettejük közé Lance Stroll férkőzött be a 7. helyre. A másik Aston Martinnal köröző Sebastian Vettel 9. lett, míg a top 10 sorrendje Daniel Ricciardo nevével egészült ki.

Az AlphaTaurik meglehetősen visszafogottan kezdtek: Pierre Gasly 11., Yuki Tsunoda csak 14. lett, de Lando Norris sem villogott, ő ugyanis 1 másodperces lemaradással a 12. helyen zárt, igaz, a McLaren tájékoztatása szerint a brit pilótát technikai probléma hátráltatta az első edzésen.

Mick Schumacher ezúttal jó formában kezdett: a német 3 tizeddel gyorsabb volt csapattársánál, Kevin Magnussennél, és Nicholas Latifit is megelőzve a 18. pozícióban zárt.

Az első szabadedzés végeredménye:
Max Verstappen az első tréninghez hasonlóan a magyar idő szerint pénteken késő este megtartott második gyakorláson is a leggyorsabb lett.

A világbajnoki éllovas 1 perc 14,127 másodperces idővel végzett az élen, 81 ezredmásodperccel megelőzve a legutóbbi, bakui versenyen technikai probléma miatt kieső Charles Leclerc-t. Bár a monacói pilóta Azerbajdzsánban meghibásodott erőforrása menthetetlen, úgy tűnik, elkerüli a büntetést Montrealban, nem kellett ugyanis új turbót építeni versenyautójába.

Leclerc mögött a 3. helyen csapattársa, Carlos Sainz végzett, míg a negyedik pozícióban az Aston Martinnal remeklő Sebastian Vettel zárt. Fernando Alonso tovább folytatta a kiváló szerepést Kanadában: a spanyol ezúttal az 5. helyen zárt, megelőzve Pierre Gaslyt. A Mercedesek közül ezúttal is George Russell volt a gyorsabb: a brit 7. lett, megelőzve a két McLarent, valamint a top 10-be még beférő Esteban Ocont.

A Red Bull másik versenyzője, Sergio Perez 11., a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton pedig csupán 13. lett. A Mercedes pilótáját a két Haas-pilóta, Kevin Magnussen és Mick Schumacher követte, kettejük között alig 17 ezredmásodperc volt a különbség a második edzésen. Valtteri Bottas egy technikai probléma miatt egyetlen kört sem tudott megtenni az Alfa Romeóval.

A második szabadedzés végeredménye:
A Formula 1-es Kanadai Nagydíj programja szombaton, magyar idő szerint 19 órakor folytatódik a harmadik szabadedzéssel, míg az időmérőt 22 órától rendezik Montrealban.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu