F1: Meglepetés: Norris először a pole-pozícióban!

2021. szeptember 25. 15:20 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt sokáig bizonytalan volt, hogy egyáltalán meg tudják tartani a Formula 1-es időmérőt Szocsiban, a 3. szabadedzést a szakadó eső miatt úgy ahogy van, törölni is kellett.

Az időmérőre viszont szerencsére javultak a körülmények, így magyar idő szerint 14 órakor el tudott kezdődni az Orosz Nagydíj kvalifikációja, még ha vizes pályán is.

Az időmérő elején a versenyzők már a Pirelli intermediate-abroncsaival gurulhattak pályára, a körülmények pedig természetesen folyamatosan javultak, ahogy az autók szárították a versenypálya aszfaltját.

Mivel motorcsere miatt Max Verstappen biztosan a mezőny végéről indul vasárnap, a holland nem is körözött sokat az időmérőn: kiment ugyan a pályára, de 2 kör után ki is szállt az autóból.

A Red Bullnak így Sergio Perezre kellett támaszkodnia, kinek feladata nem volt más, minthogy közel maradjon a Mercedesekhez. A Q1-ben Lewis Hamilton volt a leggyorsabb Valtteri Bottast, illetve a mexikói pilótát megelőzve, nem jutott tovább azonban Kimi Räikkönen, Mick Schumacher, Antonio Giovinazzi, Nikita Mazepin, és a már említett Verstappen.

Bár voltak félelmek az esőt illetően, a kvalifikáció második szakaszát is elkerülte a csapadék, így a versenyzők egyre jobban száradó pályán folytathatták a küzdelmeket a jobbnál jobb rajtpozíciókért.

Hamiltont ebben a szakaszban sem tudták legyűrni: a címvédő közel 2 tizeddel volt gyorsabb Bottasnál, míg a 3. legjobb időt Fernando Alonso autózta. Nem jutott viszont a top 10-be Sebastian Vettel, Pierre Gasly, Yuki Tsunoda és Nicholas Latifi sem. Ugyancsak kiesett a Q2-ben a ferraris Charles Leclerc, a monacói pilóta azonban nem is nagyon erőltette meg magát, hiszen Verstappenhez hasonlóan ő is a mezőny végéről startol majd motorcsere miatt.

A Q3-ban is az intermediate-abroncsokkal kezdték meg a körözést a versenyzők, a williamses George Russell azonban vállalta a kockázatot: gyorskörét megszakítva visszahajtott a bokszba, és feltetette autójára a slick-abroncsokat!

A brit pilóta példáját aztán a mezőny többi tagja is követte, Hamilton pedig nagy igyekezetében nekicsapta autóját a bokszutca falának. A címvédőnek szerencséje volt, egy orrkúpcsere után visszaküldték őt a pályára, természetesen a sima futófelületű abroncsokkal.

Az utolsó percekben elképesztő izgalmakat láthatott a közönség: a folyamatosan javuló pályán Lando Norris megszerezte a rajtelsőséget a slick-gumikkal, megelőzve Carlos Sainzot, valamint George Russellt. A címvédő Lewis Hamilton csak a 4. rajtkockát szerezte meg.

A Mercedes hétszeres világbajnoka utolsó gyorskörében még meg is pördült egyszer, akárcsak Carlos Sainz.

A Red Bull versenyzője, Sergio Perez csak a 9. helyen zárt.

Az időmérő edzés eredménye:
A Formula-1-es Orosz Nagydíj futama vasránap magyar idő szerint 14 órakor kezdődik.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu