F1: Mexikói Nagydíj: Bottas, Hamilton, Verstappen, Perez a sorrend az 1. szabadedzésen

2021. november 5. 19:35 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 csapatai két év után térhettek vissza Mexikóvárosba. Magyar idő szerint 18 óra 30 perctől megtartott egyórás első szabadedzésen pedig kedvező időjárási körülmények, ugyanakkor viszont meglehetősen poros pálya fogadta a mezőnyt.

A tapadási viszonyok többeket megtréfáltak: Charles Leclerc és Sergio Perez össze is törték autójukat a pálya utolsó kanyarjában, plusz munkát adva a Ferrari és a Red Bull szerelőinek. A szakembergárdák viszont jól dolgoztak, minkét versenyző ugyanis visszatérhetett a pályára az edzés második felében.

A leggyorsabb végül Valtteri Bottas lett: a finn versenyző 1 perc 18,341 másodperces idővel végzett az élen, megelőzve csapattársát, a címvédő Lewis Hamiltont. A két Mercedest mindössze 76 másodperc választotta el egymástól.

A világbajnoki pontversenyt 12 pontos előnnyel vezető Max Verstappen a 3. helyen végzett a Red Bull-lal, ám ő sem maradt le sokkal, mindössze 123 ezreddel volt lassabb Bottasnál.

A hazai közönsége előtt versenyző Sergio Perez a 4. helyen zárt, és remekül szerepelt Pierre Gasly is az AlphaTaurival: a francia pilóta 5. lett a két ferrarist, Carlos Sainzot és Charles Leclerc-t megelőzve.

A legjobb 10 között Esteban Ocon, Sebastian Vettel és Yuki Tsunoda zárt még.

Meglehetősen gyenge formában kezdtek a McLarenek: Daniel Ricciardo a 13., Lando Norris pedig csak a 14. helyen zárt közel 2 másodperces hátránnyal.

A kétszeres világbajnok Fernando Alonso a 17. pozícióban végzett George Russell mögött, míg a sort a két Haas-pilóta, Mick Schumacher és Nikita Mazepin zárta.