F1: Növeli női versenyzője szerepét a Williams

2020. január 7. 13:38 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Továbbra is lesz női fejlesztőversenyzője a Williams F1-es csapatának: szerződést hosszabbítottak Jamie Chadwickkel.

A grove-i csapat kedden jelentette be, hogy a 2020-as szezonban is folytatja a közös munkát a versenyzői akadémiájára az előző évben fölvett brit versenyzőnővel. Jamie Chadwick 2019-ben az újonnan életre hívott női F3-as sorozatban, a W Series-ben versenyzett, melynek az első bajnokává koronázták. Azt megelőzően a Brit GT4-es bajnoki címével, valamint a brit Formula 3-ban 2018-ban aratott futamgyőzelmével hívta föl magára a figyelmet.

Chadwick a legnagyobb női brit versenyzőreménység, aki már tavaly is aktívan részt vett a Williams F1-es csapatának szimulátoros munkájában. Az istálló közleménye szerint 2020-ban növelni fogják a szerepét a fejlesztésben, emellett több versenyre is elkíséri a Williamst, és a marketing- és médiamunkából is kiveszi a részét.

„Fantasztikus lehetőség volt számomra, hogy a csapattal dolgozhattam fejlesztőversenyzőként. A szimulátorban töltött idő felbecsülhetetlen értékű volt számomra, minden egyes pillanatát élveztem, és már alig várom, hogy idén is a Williamsszel dolgozhassak” – nyilatkozta a 21 esztendős versenyző.

Jamie Chadwick (Fotó: Williams)

Claire Williams csapatfőnök-helyettes hozzátette: „Élvezet volt figyelemmel kísérni Jamie fejlődését, mind a csapaton belül, mind a W Seriesben versenyezve. Jamie kiváló munkát végzett a nők motorsport nők körében történő népszerűsítésében, és büszkék vagyunk az elvégzett munkájára.”

Az ezzel párhuzamosan idén is a W Seriesben versenyző Chadwick az utóbbi éveket tekintve a második női fejlesztőversenyzője a Williamsnek, amely korábban a már visszavonult Susie Wolffot (a Mercedes-főnök Toto Wolff feleségét) is évekig foglalkoztatta. Neki akkoriban pályatesztek, szabadedzéseken való részvételek is kijutottak – Chadwick esetében egyelőre ilyesmiről nincs szó.

Forrás: Williams, m4sport.hu