Hírek / Sport

F1: Nyert Hamilton Barcelonában!

2021. május 9. 17:00 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A pole pozícióból Lewis Hamilton vágott neki a versenynek, mellőle Max Verstappen várta a rajtot. Hamilton 100. rajtelsőségét szerezte a szombati időmérő edzésen. A második sorban Valtteri Bottas és Charles Leclerc sorakozott.

A rajtot Verstappen kapta el jobban, a holland az 1-es kanyarban agresszíven be is bújt Hamilton mellé, miközben Leclerc a 4. helyről rajtolva el tudott menni Bottas mellett.

Perez a 6. helyre jött fel a másik Red Bull-lal, míg Carlos Sainz két pozíciót veszítve visszacsúszott a 8. helyre.

A 9. körben pályára küldték a biztonsági autót, Yuki Tsunoda alatt ugyanis megállt az AlphaTauri autója, feltehetően motorhiba miatt. A Safety Car a 10. kör végén hagyta el a pályát, Verstappen pedig megőrizte a vezetést Hamiltonnal szemben.

Az élmezőnyből Bottas érkezett először a bokszba: a finn a 23. kör végén érkezett a közepes keverékű abroncsokért, egy körrel később pedig Verstappen is kiállt az élről. A Red Bull nem remekelt a bokszban, a holland kerékcseréje 4 másodpercig tartott.

Lewis Hamilton csak a 28. körben állt ki kerékcserére, ő is megkapta a közepes keverékű Pirelli-gumikat a második etapra, és Verstappen mögé jött vissza. Ugyanebben a körben Leclerc is kiállt, Bottas korai kiállása pedig kifizetődő volt, a monacói csak a Mercedes mögé tudott visszajönni a pályára.

Féltávnál, a 33. körben Verstappen előnye 1,1 másodpercre csökkent Hamiltonnal szemben, míg a 3. helyen továbbra is Bottas autózott, megelőzve Leclerc-t, Ricciardót és Perezt.

A 43. körben Hamilton a bokszba hajtott második kerékcseréjére, a hajrára a közepes keveréket kapta, miközben Verstappent a pályán tartották, és megpróbálták egy kerékcserével teljesíteni a futamot.

A verseny 46. körében Perez egy határozott manőverrel kívülről megelőzte Ricciardót, így feljött az 5. pozícióba.

Bottasnak az 50. körben szóltak a rádión, hogy Hamilton mögötte alternatív stratégián van, és a győzelemért harcol – jelezve ezzel a finn pilótának, hogy engedje el maga mellett a címvédőt.

Nem sokkal később Bottas könnyelműen el is engedte maga mellett Hamiltont, aki ekkor 10 másodpercre volt a versenyben vezető Verstappentől. Bottas hamarosan kiállt a bokszba második kerékcseréjére, így Leclerc mögé esett vissza, az utolsó etapra azonban a lágy abroncsokat kapta.

Bottas az 57. körben érte utol Leclerc-t, és a célegyenesben viszonylag simán el is ment a Ferrari mellett. Hamilton hátránya ekkor már csak 4 másodperc volt Verstappen mögött, és körönként mintegy 2 másodperccel volt gyorsabb a hollandnál.

A 60. körben Hamilton utolérte Verstappent, és a frissebb gumikon simán megelőzte a hollandot. Verstappen kör végén érkezett is a bokszba friss abroncsokért, hogy a leggyorsabb körért járó bónuszpontra esélye legyen.

A szezon negyedik versenyét végül Lewis Hamilton nyerte meg a Mercedes pazar taktikájának köszönhetően. Max Verstappen végül a 2. helyen ért célba, a holland pedig a bónuszpontot is bezsebelte a leggyorsabb körnek hála. A holland hátránya viszont így is további 7 ponttal nőtt az összetettben Hamiltonnal szemben.

A dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas állhatott fel, megelőzve Charles Leclerc-t, valamint Sergio Perezt. A pontszerző helyeken Daniel Ricciardo, Carlos Sainz, Lando Norris, Esteban Ocon és Pierre Gasly végeztek még.