F1: Orosz Nagydíj 1. és 2.szabadedzésen Bottas az élen

2020. szeptember 25. 16:43 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A száguldó cirkusz mezőnye hetedik alkalommal vendégszerepel a korábbi olimpiai helyszínen, Szocsiban, a csapatokat és versenyzőket pedig kedvező, késő nyári időjárás fogadta a pénteki edzésnapon.

A leggyorsabb köridőt a Mercedes finn pilótája, Valtteri Bottas futotta meg: 1 perc 34,923 másodperces idővel végzett az élen, fél másodperccel megelőzve Daniel Ricciardót, valamint 6 tizeddel a Red Bull ifjú titánját, Max Verstappent.

Jó formában kezdtek a Racing Point pilótái is: Sergio Perez 4., Lance Stroll 5. lett, őket Esteban Ocon, Daniil Kvyat és Alex Albon követte.

A top 10-ben a Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője, Sebastian Vettel, valamint az AlphaTauri másik pilótája, Pierre Gasly zárt még. A Ferrari monacói tehetsége, Charles Leclerc közel 2 másodperces lemaradással csak 11. lett.

Fotó: Scuderia Ferrari

Nehézkesen indult az oroszországi hétvége a McLaren számára is: Carlos Sainz mindössze 8 körig jutott, a szocsi pálya 7-es kanyarjában ugyanis autójával megcsúszott, és a gumifalnak csapódott. A McLaren jelentős károkat szenvedett, a spanyol pilóta azonban vissza tudott még evickélni a bokszba.

Sainz végül a 12. legjobb idővel zárt, egy hellyel megelőzve csapattársát, Lando Norrist, aki új komponenseket – köztük egy új fejlesztésű első szárnyat – tesztelt a nyitóedzésen.

Nem Sainz balesete volt az egyetlen péntek délelőtt: Nicholas Latifi a 10-es kanyarban csúszott meg autójával, és a gumifalnak csapódva jelentősen összetörte azt. A kanadai szerencsére nem sérült meg, piros zászlókkal azonban megszakították a körözést egy időre.

Érdekesség, hogy a világbajnoki éllovas Lewis Hamilton 18 kör megtétele után csak az utolsó előtti pozícióban zárt, 2,8 másodperccel lemaradva az élen végző csapattárstól.

Az első szabadedzés végeredménye:

Az első gyakorláshoz hasonlóan kedvező időjárási körülmények között, száraz pályán folytathatták a munkát a Formula 1 csapatai.

Ahogyan az várható volt, ezúttal is a Mercedes volt a leggyorsabb: Valtteri Bottas 1 perc 33,519 másodperces idővel végzett az élen, bő 2 tizedmásodperccel megelőzve csapattársát, a világbajnoki pontversenyt magabiztosan vezető Lewis Hamiltont.

Remek formában körözött pénteken a Renault ausztrál versenyzője, Daniel Ricciardo: a 3. helyen zárta a napot, igaz, hátránya 1 másodperc lett az élen végző Bottashoz képest.

A McLarenek a bizonytalan kezdés után jobb eredménnyel zártak délután: az első edzésen balesetező Carlos Sainz 4., csapattársa, Lando Norris 5. lett, megelőzve Sergio Perezt.

A Red Bullok és a Ferrarik viszont nem villogtak: Max Verstappen a 7. helyen zárt, csapattársa, Alex Albon pedig csak 12. lett. A Ferrarik a legjobb 10 között zártak ugyan, ám Charles Leclerc és Sebastian Vettel aligha lehetnek elégedettek a 8. és 10. helyekkel.

A Racing Point másik pilótája, Lance Stroll ezúttal csak 17. lett, a két Williams viszont egészen jól szerepelt: Nicholas Latifi 15., George Russell 16. lett.

A második szabadedzés végeredménye:

A Formula 1-es Orosz Nagydíj programja szombaton 11 órakor folytatódik a harmadik szabadedzéssel, az időmérőt 14 órától rendezik Szocsiban.

Forrás: Formula 1, f1vilag.hu