Hírek / Sport

F1: Osztrák Nagydíj: Pénteki 1., 2. és szombati 3. szabadedzés

2021. július 3. 13:23 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A múlt hétvégi Stájer Nagydíjat követően a Formula 1 mezőnye Spielbergben maradt, a Red Bull Ringen tartják ugyanis az idei világbajnokság kilencedik versenyhétvégéjét, az Osztrák Nagydíjat is.

A múlt vasárnapi győztes, Max Verstappen pénteken ott folytatta, ahol abbahagyta: a holland a leggyorsabb volt a nyitóedzésen, bő 2 tizedmásodperccel megelőzve a Ferrari monacói versenyzőjét, Charles Leclerc-t.

A 3. helyen a Ferrari másik pilótája, Carlos Sainz volt, megelőzve a mercedeses Valtteri Bottast, aki már 3 tizeddel volt lassabb, mint az élen végző Verstappen.

Remek formában kezdte a hétvégét az AlphaTauri pilótája, Yuki Tsunoda: az újonc versenyző Bottastól alig lemaradva az 5. helyen zárt, megelőzve az Alfa Romeóval ugyancsak jól kezdő Kimi Räikkönent.

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton ezúttal csak 7. lett, és a Red Bull mexikói versenyzője, Sergio Perez sem villogott, ő csapattársától bő fél másodperccel lemaradva a 8. pozícióban zárt.

A top 10-ben Pierre Gasly [AlphaTauri] és Lando Norris [McLaren] zárt még.

Az Alpine versenyzője, Esteban Ocon 11. lett, a csapat másik autóját pedig ezúttal nem Fernando Alonso, hanem Guanyu Zhou vezethette. A kínai pilóta nem is ment rosszul, a 14. helyen zárt, megelőzve a négyszeres világbajnok Sebastian Vettelt.

Az Alfa Romeónál Antonio Giovinazzi versenygépével Callum Ilott, míg a Williamsnél George Russell autójával Roy Nissany körözhetett.

Bár borult idő fogadta az F1 mezőnyét Spielbergben, az eső végül elkerülte a Red Bull Ringet. A csapatoknak lehetőségük van pénteken arra, hogy teszteljék a Pirelli új szerkezetű hátsó abroncsait – sikeres próba esetén pedig a Brit Nagydíjtól kezdve már ezeket a gumikat használhatja a mezőny.

Az első szabadedzés végeredménye:
A Formula 1 csapatai száraz pályán, 19°C-ban folytathatták a péntek délelőtt megkezdett munkát a Red Bull Ringen, bár az utolsó percekben elkezdett szemerkélni az eső.

Miközben az első szabadedzésen Max Verstappen volt a leggyorsabb, a délután megtartott gyakorláson már a Mercedesek voltak az erősebbek.

Lewis Hamilton 1 perc 04,523 másodperces idővel zárt az élen, közel 2 tizedmásodperccel megelőzve saját csapattársát, Valtteri Bottast. A finntől további néhány századdal lemaradva Max Verstappen lett a 3.

Remekül szerepeltek ezúttal az Aston Martinok: Lance Stroll 4., Sebastian Vettel pedig 5. lett, megelőzve az AlphaTauri párosát, Yuki Tsunodát és Pierre Gaslyt.

A délelőtt edzésen nem ült autóba, délután azonban már visszakapta autóját Fernando Alonso: a kétszeres világbajnok 9 tizedes lemaradással 8. lett, a top 10-ben pedig Lando Norris és Antonio Giovinazzi zárt még.

Ezúttal sem villogott Sergio Perez: a Red Bull versenyzője 1 másodperces hátránnyal 11. lett, és a két Ferrari is meglehetősen hátul zárt.

Carlos Sainz a 13., Charles Leclerc pedig a 16. pozícióban végzett.

Daniel Ricciardo sem lehet elégedett: a McLaren ausztrál pilótája a 15. helyen zárta a második tréninget.

A második szabadedzés végeredménye:

Az F1 csapatai száraz pályán, a péntekinél melegebb időjárási körülmények között folytatták a munkát a Red Bull Ringen.

A leggyorsabb kört a világbajnoki pontverseny éllovasa, Max Verstappen érte el: a holland 1 perc 04,591 másodperces idővel zárt az élen, bő fél másodperccel megelőzve a Mercedes finn pilótáját, Valtteri Bottast.

Lewis Hamilton ezúttal csak 3. lett, hátránya közel 7 tized Verstappenhez képest. A brit pilóta szolgáltatta a szombati nap hírét: 2 évvel, 2023 végéig meghosszabbította szerződését a Mercedesszel.

Remekül szerepelt az AlphaTauri versenyautójával Pierre Gasly: a francia tehetség a 4. helyen zárt, mindössze 3 ezreddel lemaradva Hamiltontól, és kiválóan teljesített Antonio Giovinazzi is az Alfa Romeóval, ő 5. lett.

Mindkét Ferrari a top 10-ben zárt: Carlos Sainz a 6. pozícióban végzett, míg Charles Leclerc 9. lett, kettejük között Sergio Perez zárt a 7., Fernando Alonso a 8. helyen.

A top 10-ben Sebastian Vettel zárt még az Aston Martinnal.

A McLarenek meglehetősen hátul végeztek: Lando Norris 15., Daniel Ricciardo 16. lett, igaz, Norrisnak volt egy jó köre, ám az utolsó kanyarban hibázott, ezért az a köridőt pályakiszélesítés miatt törölték is.

George Russell viszont remekül szerepelt a Williamsszel: a brit tehetség a 14. helyen végzett.