F1: Szingapúri Nagydíj 1. és 2. szabadedzés

2019. szeptember 20. 16:34 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Szingapúri Nagydíj első szabadedzését Sebastian Vettel előtt. A harmadik helyen Lewis Hamilton végzett.

A Szingapúri Nagydíj első szabadedzését még nappali fények között kezdte meg a mezőny. A szingapúri levegő minőségéről már előzetesen is azt jósolták, hogy nagyon változó lesz a hétvége során, így a versenyszervezők intézkedéseket hoztak a homályosság csökkentése érdekében.

Charles Leclerc remek hétvégéket zárt az elmúlt két nagydíjon, a szingapúri azonban nem indult jól számára: a monacói pilóta váltóprobléma miatt gurult a bokszba, miután jelezte csapatának, hogy problémái vannak.

A Ferrari fiataljának így be kell pótolnia majd az elszalasztott munkát: csupán 12 kört tudott megtenni délelőtt.

Fél órával az első szabadedzés vége előtt Valtteri Bottas falhoz csapta a Mercedest, csúnyán összetörte autóját, emiatt piros zászlóval meg kellett szakítani a tréninget.

Az edzést végül Max Verstappen, a Red Bull pilótája zárta az élen 1:40.259-es köridővel, mögötte Sebastian Vettel és a Ferrari hátránya 1,6 tizedmásodperc volt. Mögöttük a két Mercedes zárt, azonban Bottas balesete miatt csupán 14 kört tudott teljesíteni.

Az 5. helyen a Red Bull másik versenyzője, Alex Albon végzett, hátránya már 1,2 másodperc volt csapattársához, Verstappenhez képest.

6. lett Nico Hülkenberg, akiről sokat beszélnek a hétvégén, hiszen a német jövője továbbra is bizonytalan a 2020-as szezont illetően. A Renault mögött a két McLaren, majd a két Toro Rosso zárta az első tíz sorrendjét.

29

Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője végzett az élen a SzingapúrI Nagydíj második szabadedzésén. Mögötte Max Verstappen és Sebastian Vettel végzett a második és harmadik helyen.

A Merceedes szerelői remek munkát végeztek az első szabadedzést követően, miután Valtteri Bottas csúnyán összetörte autóját – a finn versenygépe azonban a gyakorlás kezdetére újjáépült. Hozzá hasonlóan Charles Leclercnek is volt mit bepótolnia a második tréningen, miután délelőtt váltóproblémái voltak.

Alex Albon volt az első, aki bosszankodhatott a második edzésen, a thai pilóta ugyanis a 10-es kanyarban ütközött a gumifalnak. Ez nyilvánvalóan nem jött jól a Red Bullnak, ugyanis már nincs sok tartalék vezetőszárnyuk Christian Horner, a csapatfőnök tájékoztatása szerint. Mindemellett Verstappen megnyerte az első gyakorlást, ráadásul a szingapúri pálya fekszik a Red Bullnak, így nagy a nyomás Albonon… A Red Bull újonca megúszta egy szárnycserével – úgy tűnt, az autó nem sérült súlyosabban az ütközés során.

Izgalmas pillanatokat élt át Sergio Perez és Kevin Magnussen is, amikor Perez levezető-, Magnussen pedig gyorskörön volt. A dán pilóta megpróbálta megelőzni a Racing Point autóját, azonban ő tartotta az ívet, és Magnussent a falhoz szorította…

Hamilton 1:38.773-as idővel szerezte meg az első helyet a második szabadedzésen, megelőzve a délelőtti gyakorlás győztesét, Verstappent, aki közel 2 tizedmásodperccel maradt el tőle. Harmadik helyen Sebastian Vettel végzett a Ferrarival, az ő lemaradása azonban már 8 tized Hamiltonhoz képest.

Leclerc és Bottas számára fontos volt, hogy minél több kört teljesítsenek, és behozzák a délelőtti elmaradt munkát. A finn a 4. lett, a Ferrari 21 éves pilótája pedig a 6. helyen zárt, közöttük Albon végzett a 6. helyen.