F1: Verstappen a pole-ban Franciaországban

2021. június 19. 16:25 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Francia Nagydíj harmadik szabadedzéshez hasonló időjárási körülmények között kezdte meg a mezőny  időmérő edzését: a pálya hőmérséklete 45 °C volt, míg a levegőé 29 °C.

Néhány perccel az időmérő kezdetét követően Yuki Tsunoda csúszott ki az 1-es kanyarban, majd neki is ütközött a gumifalnak. A japán nem tudta folytatni a kvalifikációt, így piros zászlóval kellett megállítani az időmérőt, míg autóját elszállították a pálya mellől.

Tsunoda tehát biztos kiesője volt a Q1-nek, ahol egy újabb piros zászló miatt többen nem tudták befejezni gyorskörüket, az etap végén ugyanis Mick Schumacher csapta falhoz a Haas versenygépét, ami miatt félbeszakították az időmérőt.

A Q1 kiesői így Nicholas Latifi (Williams), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), Nikita Mazepin (Haas) és Lance Stroll (Aston Martin) voltak, utóbbi versenyző ugyanis nem tudott mért kört teljesíteni a piros zászló miatt.

Mick Schumacher a 14. helyen állt a balesetekor, ezértőt a továbbjutók közé sorolták, azonban a Q2-ben már nem tudott részt venni.

A Q2-ben Esteban Ocon (Alpine), Sebastian Vettel (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) és George Russell (Williams) számára ért véget a kvalifikáció. Az élmezőny a közepes abroncsokkal teljesítette gyorskörét a Q2-ben, így a top 10 ezekkel az abroncsokkal fog rajtolni vasárnap.

A Q3 első próbálkozásai során Max Verstappen bizonyult a leggyorsabbnak, a Red Bull közel 4 tizedmásodperccel volt gyorsabb Hamiltonnál, akit Verstappen csapattársa, Sergio Perez követett a sorban, a 4. helyen pedig Valtteri Bottas állt.

A véghajrában ez a sorrend kissé módosult, azonban Verstappené maradt a pole pozíció, a holland tovább javított korábbi idején, 1:29.990-es időeredménnyel szerezte meg az első rajtkockát Hamilton előtt, aki szintén gyorsabb tudott lenni korábbi eredményénél. A 3. helyre viszont Valtteri Bottas férkőzött be, közel 4 tizedmásodperces hátránnyal Verstappenhez képest, míg 4. lett a másik Red Bull Sergio Perezzel, az ő lemaradása 0,455 másodperc volt csapattársa mögött.

A két Ferrari az 5. és 7. rajtpozíciókat szerezte meg Carlos Sainz-Charles Leclerc sorrendben, közéjük Pierre Gasly férkőzött be az AlphaTaurival. Lando Norris 8. lett a McLarennel, Fernando Alonso, Az Alpine pilótája a 9. rajtpozícióban zárt, míg az első 10 sorrendjét Daniel Ricciardo zárja a McLarennel.
Az F1-es Francia Nagydíj futama vasárnap magyar idő szerint 15 órakor startol.

Fotó: Red Bull Racing
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu