F1: Verstappen bombaformában, övé a pole a Holland Nagydíjon!

2021. szeptember 4. 16:33 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 mezőnyét kedvező időjárási körülmények és száraz pálya fogadta Zandvoortban, ahová 36 év után tért vissza a száguldó cirkusz mezőnye. Az utolsó szabadedzésen Max Verstappen hangolt a legjobban a kvalifikációra, a holland bő fél másodperccel gyorsabb volt a Mercedeseknél.

Az időmérő első szakaszának egyik legfőbb kérdése az volt, vajon a Ferrarinak sikerül-e időben elkészülnie Carlos Sainz összetört autójával: a spanyol az utolsó szabadedzésen csapta csúnyán a falnak versenygépét, a maranellói istálló szerelői viszont remek munkát végezve újjá varázsolták az SF21-est.

Azt már a szabadedzések alapján sejteni lehetett, a szűk pálya a nagy forgalommal kombinálva okoz majd problémákat az időmérőn is, és így is lett. A Q1 végén több versenyző is akadályozta egymást, Sebastian Vettel Nikita Mazepin autójának ütközött neki majdnem, Sergio Perez pedig nem ért fel második gyorskörére. A legjobb köridőt pedig végül Charles Leclerc futotta meg a Ferrarival, megelőzve Carlos Sainzot. Nem jutott tovább viszont a Q2-be Perez, Vettel, Robert Kubica, Mick Schumacher és Nikita Mazepin.

A Q2-ben Verstappen első nekifutásra pazar kört rakott össze: a hollandot meg sem tudták közelíteni a riválisok, a 2. helyen végző Charles Leclerc bő 3 tizedmásodperccel volt lassabb nála. A 3. leggyorsabb Pierre Gasly lett ebben a szakaszban, míg a Mercedesek csak a 4. és 5. helyeken végeztek közel 7 tizedes hátránnyal.

Szűk 4 perccel a Q2 leintése előtt piros zászlóval meg kellett szakítani az időmérőt, George Russell ugyanis a pálya 13-as kanyarjában a sóderágyba csúszott. A brit pilóta vissza tudott gurulni a bokszba, ám az edzés csak jó néhány percnyi kényszerpihenő után folytatódhatott.

Éppen csak folytatódott az időmérő, hamarosan újra előkerültek a piros zászlók, ezúttal ugyanis a másik Williams csapódott a falnak. Nicholas Latifi nagyobb tempóval ütközött, szerencsére azonban nem sérült meg.

Verstappen a Q3-ban is nagyon erősen kezdett: a holland 1 perc 08,923 másodperces időt autózott első gyorskörében, Valtteri Bottas és Lewis Hamilton pedig nemigen tudta tartani vele a lépést. A Mercedesek 3 tizedes hátrányba kerültek már a záró szakasz elején.

Verstappen második gyorskörén tovább javított, a Mercedesek pedig képtelenek voltak a közelébe kerülni: a Red Bull pilótája 1 perc 08,885 másodperces idővel szerezte meg a rajtelsőséget hazai közönsége előtt. A második rajthelyet Lewis Hamilton szerezte meg, 38 ezreddel lemaradva Verstappentől: érdekesség, a holland pilóta épp ennyivel javította meg első gyorskörét.

A 3. helyről Valtteri Bottas, a 4. pozícióból pedig Pierre Gasly rajtolhat majd, megelőzve a két Ferrarit. Antonio Giovinazzi a 7. lett, őt Esteban Ocon, Fernando Alonso és Daniel Ricciardo követte.

Az időmérő edzés eredménye:

Az F1-es Holland Nagydíj futama vasárnap magyar idő szerint 15 órakkor startol Zandvoortban.

Fotó: Formula 1
Forrás: Formula 1, f1vilag.hu