Hírek / Sport

F1: Verstappen nyert, Red Bull kettős győzelem, Ferrari nullázás

2022. június 12. 14:43 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1-es Azeri Nagydíjon a pole pozícióból a Ferrari ifjú titánja, Charles Leclerc rajtolhatott, aki idén hatodszor szerzett rajtelsőséget a Forma-1-ben. Mellőle Sergio Perez várhatta a piros lámpák kialvását, míg a második sorban a címvédő Max Verstappen, valamint Carlos Sainz foglalt helyet. Őket George Russell követte az 5., Pierre Gasly pedig a 6. rajtkockában, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton pedig a 7. helyről rajtolt.

A startot jól kapta el Leclerc, Perez azonban jobb rajtot vett, és már az első kanyarban ki tudta fékezni a monacóit, az első körökben pedig szépen el is lépett az üldözőbolytól. Az 5. körben Verstappen is támadási közelségbe került Leclerc mögött, a Ferrari versenyzője viszont szépen védekezett riválisával szemben.

A 9. körben Carlos Sainz autójának fékrendszere hibásodott meg a 4-es kanyarban, a Ferrari spanyolja pedig kénytelen volt feladni a versenyt a 4. helyről. Erre, illetve a virtuális biztonsági autós protokollra reagálva az olaszok a bokszba hívták Leclerc-t, kerékcseréje azonban igencsak lassúra sikeredett. A Red Bull és az Alpine versenyzőin kívül mindenki érkezett kerékcserére a top 10-ből. Leclerc a bokszkiállás után a 3. helyre jött vissza a kemény keverékű gumikkal.

A 15. körben Verstappen érte utol az élen autózó Perezt, és egy határozott manőverrel meg is előzte csapattársát, így átvette a vezetést. A 16. kör végén Perezt a bokszba hívta a Red Bull, a kerékcsere során azonban a mexikói is sok másodpercet veszített. Verstappen a 18. kör végén érkezett a bokszba, de az ő kerékcseréje sem volt az igazi. Az élre így a pole-ból induló Leclerc került.

A 20. körben az élen autózó Leclerc alatt – feltehetően motorhiba miatt – megállt a Ferrari, így az olasz istálló kettős kieséssel zárta az Azeri Nagydíjat! A 3. helyre így a Mercedes pilótája, George Russell lépett előre, őt Pierre Gasly követte a 4., Lewis Hamilton pedig az 5. helyen.

A 25. körben Sebastian Vettel egy határozott manőverrel sokszori próbálkozásra el tudott menni Esteban Ocon mellett, így az Aston Martin versenyzője feljött a 8. pozícióba. A 33. körben Kevin Magnussen versenyautója is megállt egy technikai probléma miatt, így a dán pilóta sem jutott el a kockás zászlóig. A 36. körben Lewis Hamilton egy határozott manőverrel megelőzte Yuki Tsunodát, így újra üldözőbe vehette a másik AlphaTaurit, a 4. helyen haladó Gaslyt.

A verseny 44. körében Hamilton támadást indított Gasly ellen, és meg is tudta előzni a franciát, így a hétszeres világbajnok feljött a 4. helyre.

A Red Bull végül Max Verstappen vezetésével sima kettős győzelmet aratott Azerbajdzsánban, így jelentős előnyre tett szert az összetettben a Ferrarival szemben. Sergio Perez 2. helyének köszönhetően feljött a pontverseny második helyére. A dobogó legalsó fokára George Russell állhatott fel.