F1: Verstappen simán nyert, újra vezeti a pontversenyt!

2021. szeptember 5. 16:44 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 mezőnye 36 év után tért vissza Zandvoortba: utoljára 1985-ben rendeztek itt versenyt, akkor Niki Lauda győzött.

A pole pozícióból a világbajnoki címért csatázó Max Verstappen rajtolhatott vasárnap, mellőle riválisa, Lewis Hamilton várhatta a piros lámpák kialvását. A második rajtsorból Valtteri Bottas, valamint Pierre Gasly várhatták a startot. Őket a két Ferrari követte az 5. és 6. helyről.

A Red Bull másik versenyzője, Sergio Perez csak a bokszból vágott neki a versenynek, miután a gyenge időmérő után az istálló a Hondával közösen úgy döntött, motort cserél a mexikói autójában.

Verstappen remekül kapta el a rajt pillanatát, és már az első körben közel 2 másodperces előnyt autózott ki Hamiltonnal szemben. Bottas tartotta a 3., Gasly pedig a 4. helyet a két Ferrari előtt.

A 8. kör végén Perez a bokszba hajtott, mert nem sokkal korábban csúnyán elfékezte a jobb első kerekét.

A 20. körben Verstappen előnye 3,7 másodperc volt Hamilton előtt, míg Bottas 7 másodperccel volt lemaradva a hollandtól. Hamilton ekkor már nagyon panaszkodott az abroncsokra.

Hamilton a 20. kör végén állt ki a bokszba, a kerékcseréje pedig nem volt a leggyorsabb: 3,6 mp alatt cserélte le a csapat az abroncsait, a jobb első gumival akadtak problémák. A következő körben Verstappen is érkezett a közepes keverékekért. A kiállások után Hamilton hátránya 2 másodpercre csökkent, a vezetést pedig Bottas vette át.

Verstapennek a 28. körben mérnöke jelezte, a végeredmény szempontjából fontos volna utolérni és megelőzni a másképp taktikázó Bottast, aki ekkor még mindig a lágy keverékű gumikkal rótta a köröket. A holland a 30. körben érte utol a Mercedest, a kör végén pedig a célegyenesben simán elment a finn pilóta mellett. Bottas néhány pillanattal később elengedte maga mögött Hamiltont, hogy csapattársa tovább üldözhesse a Red Bullt.

A 38. körben Vettel megpördült a 3-as kanyarban, Bottas éppen csak ki tudta kerülni.

A 39. kör végén Hamilton másodszor is a bokszba hajt, a közepes keverékű abroncsokat kapta. Egy körrel később Verstappen is érkezett, ő kemény keveréket kapott, és végül simán visszajött a hétszeres világbajnok elé.

A 45. körben Verstappen bő 3 másodperccel vezetett Hamilton előtt, Bottas pedig továbbra is tartotta a 3. helyet Gasly előtt. Leclerc az 5., Sainz pedig a 6. helyen autózott a Ferrarival, míg Sergio Perez ekkor már a 7. pozícióban rótta a köröket.

A 49. körben Perez a bokszba hajtott friss lágy gumikért, és a 12 helyen folytatta a versenyt.

Az 55. körre Hamilton 1,3 másodpercre megközelítette Verstappent, a brit kőkeményen nyomta a közepes keverékű abroncsokkal. Perez közben Daniel Ricciardót megelőzve feljött a 10. helyre.

Hamilton nemigen tudta tartani a lépést Verstappennel, amint mindketten tiszta pályán autóztak, a holland elkezdett ellépni tőle: a 62. körben Verstappen már 4 másodperces előnnyel vezetett a címvédő előtt.

A 66. körben Perez a másik McLarent is maga mögé utasítja: a mexikói az 1-es kanyarban kívülről ment el Lando Norris mellett, igaz, a manőver közben összekoccantak. Perez jelezte is, nem volt fair a brit védekezése.

Verstappen végül simán nyerte hazai versenyét, győzelmének köszönhetően pedig az összetettben is átvette a vezetést a 2. helyen befutó Lewis Hamiltontól.