F1: Verstappené a pole a Brazil Nagydíjon!

2019. november 16. 20:08 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Red Bull versenyzője, Max Verstappen szerezte meg a rajtelsőséget a Formula 1-es Brazil Nagydíj időmérő edzésén. A holland mellől Sebastian Vettel rajtolhat majd, a hatszoros világbajnok Lewis Hamilton pedig a 3. pozícióból kezdheti meg a vasárnapi versenyt.

A pénteki nap változó körülmények között zajlott az F1-es csapatok számára, így akkor nem igazán született reprezentatív eredmény.  Szombaton, a harmadik tréningen Lewis Hamilton bizonyult a leggyorsabbnak, azonban csak 26 ezredmásodperccel előzte meg Max Verstappent a Red Bull-lal.

Szombaton már enyhébb időjárás várta a mezőnyt a Brazil Nagydíj helyszínén, Sao Paulóban, így a harmadik szabadedzést és az időmérőt is száraz pályán teljesítették.

A Q1-ben Carlos Sainz bosszankodhatott, aki motorhiba miatt kiállni kényszerült, így nem is tudott mért köridőt teljesíteni. A két Williams is kiesett, Robert Kubica fél másodperccel maradt le csapattársa, George Russell mögött. Rajtuk kívül nem sikerült a továbbjutás Daniil Kvyatnak (Toro Rosso) és Lance Strollnak (Racing Point) sem.

Sainz számára nagyon rosszkor jött a motorhiba, ugyanis ő jelenleg a bajnokság 6. helyéért is harcol – csupán 4 ponttal van lemaradva Alex Albontól, a Red Bull pilótájától.

A Q2-ben Lando Norris 1 századmásodperccel maradt el a továbbjutó helytől, amit így végül Kimi Räikkönen szerzett meg. A két Renault-nak, Daniel Ricciardónak és Nico Hülkenbergnek sem sikerült továbbjutnia a Q3-ba, rajtuk kívül Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) és Sergio Perez (Racing Point) is búcsúzott.

A második etapban a továbbjutók közül Charles Leclerc teljesítette gyorskörét a közepes keverékekkel, a többiek a lágyat választották, így ezekkel a gumikkal kell majd elrajtolniuk, a Ferrari pilótája azonban büntetése miatt szabadon dönthet majd.

A Q3 véghajrájában Max Verstappen bizonyult a leggyorsabbnak, Sebastian Vettelt 1 tizedmásodperccel előzte meg, a 3. helyen Lewis Hamilton lemaradása pedig közel 2 tized volt.

Leclerc a 4. helyre szorult, így vasárnap a 14. rajtkockából várhatja majd a piros lámpák kialvását. Mögötte Valtteri Bottas és Alex Albon végzett – ők még fél másodpercen belül zártak Verstappenhez képest, azonban a 7. helyen Pierre Gasly a Toro Rossóval már 1,3 másodperces hátrányban van.

Romain Grosjean, a Haas pilótája csupán 17 ezredmásodperccel maradt le Gaslytól, így övé lett a 8. hely, mögötte pedig Kimi Räikkönen és Kevin Magnussen zárja az első 10 sorrendjét.

Forrás: formula1.com, f1vilag.hu