F1: Verstappené a pole, közel 4 tized másodperccel Hamilton előtt!

2021. december 11. 15:09 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A körülmények a harmadik szabadedzéshez képest sokkal hűvösebbek voltak Abu Dhabiban a Formula 1-es időmérő edzésen: a pálya 39 Celsius fokról 29 Celsius fokra hűlt, míg a levegő hőmérséklete 25 Celsius fok volt.

A Red Bull és Max Verstappen számára nem alakult túl fényesen a harmadik szabadedzés: a csapat egy alacsonyabb leszorítóerejű hátsó szárnyat szerelt a holland autójára, azonban problémáik akadtak vele, ezért le kellett cserélni azt.

Az időmérőt a Q1 során piros zászlóval kellett megszakítani, miután egy bója került a pályára: először Mick Schumacher találta el, majd Lando Norris hajtott rá. Az akadály gyorsan elhárult, kvalifikáció néhány perc múlva folytatódhatott is.

A Q1-ben Sebastian Vettelt Esteban Ocon tartotta fel gyorskörén, amit a versenybírák vizsgálni is kezdtek. Végül mindketten továbbjutottak a Q2-be, így Vettel számára nem került sokba a feltartás, ám később újra forgalomba került, amit jelzett is a csapat számára.

A Q1 kiesői végül a két Williams, Nicholas Latifi és George Russell, az utolsó időmérőjét teljesítő Kimi Räikkönen, valamint Mick Schumacher és Nikita Mazepin voltak.

A Q2-ben Verstappen elfékezte a közepes keverékű abroncsait, amelyekkel a gyorskörét teljesítette, így a bokszba hajtott új, lágy abroncsokért.

A forgalom most is nagy gondot okozott a pályán, óriási tumultus alakult ki a Q2 végén, amikor mindenki gyorsköréhez készülődött. A második etapot végül Max Verstappen zárta az élen, a Red Bull versenyzője így a lágy abroncsokkal fogja megkezdeni a vasárnapi futamot.

Akárcsak csapattársa, Sergio Perez – csupán a két Mercedes, valamint Yuki Tsunoda rajtol majd a közepes gumikkal.

Fernando Alonso, valamint Pierre Gasly is bosszús lehetett a Q2 végén, egyikőjük számára sem sikerült a továbbjutás a forgalom miatt: Gasly arra panaszkodott, túlságosan lehűltek a fékek.

A két Aston Martin is kiesett a Q2-ben, Lance Stroll a 13., Sebastian Vettel pedig a 15. rajthelyet szerezte meg, köztük Antonio Giovinazzi foglal majd helyet a rajtrácson az Alfa Romeóval.

A Q3 első próbálkozásai során a bajnoki riválisok közül Verstappen volt a gyorsabb, több mint 0,5 másodperccel előzte meg Hamiltont a 2. helyen.

Hamilton második nekifutásra ugyan javított addigi legjobbján, Verstappent azonban nem tudta megszorongatni, így Verstappen közel 4 tizedes előnnyel megnyerte a szezon utolsó időmérőjét!

A 3. helyről a McLaren versenyzője, Lando Norris rajtolhat majd, míg a 4. helyen Sergio Perez zárt a másik Red Bull-lal.

Valtteri Bottas csak a 6. helyen zárta az időmérőt, Carlos Sainz gyorsabb tudott ugyanis lenni nála, míg a másik Ferrarival Charles Leclerc 7. lett.

Az AlphaTaurival remekül helytállt Yuki Tsunoda: a japán tehetség Esteban Ocont és Daniel Ricciardót megelőzve 8. lett.

Az időmérő eredménye:
A Formula 1-es Abu Dhabi Nagydíj, egyben a 2021-es szezon utolsó futama, vasárnap magyar idő szerint 14 órakor startol.

Fotó: Formula 1
Forrás: FIA, Formula 1, f1vilag.hu