Hírek / Sport

F1: Verstappené az 1. és 2. szabadedzés is Bahreinben

2021. március 26. 17:00 Sport | Szerző: Dudás Róbert

A Formula 1 csapatai három tesztnapot töltöttek el két héttel ezelőtt a szahíri versenypályán, így bőven van mire építeniük a szezon első versenyhétvégéjén. A pénteki szabadedzések így lényegében az akkor megkezdett munka folytatását jelentik.

Az F1  2021-től minden szabadedzés 60 perces lesz, így pénteken 1 órával kevesebb időt tölthetnek pályán, mint az elmúlt években.

A szezonnyitó  első szabadedzést még nappali fényviszonyok mellett teljesítette a mezőny Bahreinben, az időmérőt és a versenyt azonban villanyfénynél tartják majd, emiatt a nyitótréningen látottak talán annyira nem relevánsak.

Az mégis biztató lehet a Red Bull számára, hogy az első szabadedzésen versenyzőjük, Max Verstappen volt a leggyorsabb: a holland pilóta 1 perc 31,394 másodperces idővel végzett az élen, közel 3 tizedmásodperccel megelőzve a Mercedes finn pilótáját, Valtteri Bottast.

A 3. helyen Lando Norris zárt a McLarennel, míg a címvédő Lewis Hamilton csupán 4. lett fél másodperces lemaradással.

Viszonylag jól kezdtek a Ferrarik: Charles Leclerc az 5. legjobb időt autózta, míg új csapattársa, Carlos Sainz a 8. pozícióban zárt. Kettejük közé az idén már Red Bull-lal versenyző Sergio Perez, valamint Pierre Gasly férkőzött be. A top 10-ben Daniel Ricciardo, valamint Antonio Giovinazzi zárt még.

Az Aston Martinok visszafogottan kezdtek: a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel 1,7 másodperces lemaradással csak 12. lett, megelőzve csapattársát, Lance Strollt.
Fotó: Aston Martin

Az AlphaTauri újonca, Yuki Tsunoda a 14. helyen zárt, bő 1 másodperccel lemaradva csapattársától, Gaslytól.

Az Alpine autói sem villogtak túlzottan: Esteban Ocon a 15. időt autózta, míg a Formula 1-be két év után visszatérő Fernando Alonso csak 16. lett.

Ahogyan az várható volt, a mezőny végén a Haas autói végeztek: Mick Schumacher a 19. helyen végzett, 4 tizeddel megelőzve szintén újonc csapattársát, Nikita Mazepint.

Az első szabadedzés végeredménye:
A magyar idő szerint pénteken 16 órától megtartott egyórás gyakorlás ugyanis már jóval reprezentatívabb az erőviszonyok tekintetében, hiszen a szombati időmérőt, illetve a vasárnapi versenyt is hasonló időpontban és körülmények közepette rendezik.

A Red Bull sötétben, hűvösebb időben is ütőképes volt: Max Verstappen 1 perc 30,847 másodperces idővel végzett az élen, megelőzve az egész pénteken remeklő Lando Norrist. A McLaren versenyzője mindössze 95 ezredmásodperccel volt lassabb a hollandnál, míg a 3. helyen a világbajnoki cím védője, Lewis Hamilton zárt bő 2 tizedes lemaradással.

A Ferrari versenyzői közül Carlos Sainz volt a jobb ezúttal: a spanyol pilóta 3 tizedes hátránnyal 4. lett, megelőzve Valtteri Bottast, valamint a McLaren másik versenyzőjét, Daniel Ricciardót.

A legjobb 10-ben Yuki Tsunoda, Lance, Stroll, Pierre Gasly és Sergio Perez végzett.

A Ferrari másik versenyzője, Charles Leclerc ezúttal csak 12. lett bő 7 tizeddel lemaradva, míg az Aston Martin versenyzője, Sebastian Vettel nem remekelt: a négyszeres világbajnok a 14. legjobb idővel zárt, megelőzve a Formula 1-be két év után visszatérő Fernando Alonsót.

Kimi Räikkönen 13 megtett kör után lett 16., a finn versenyző számára nem indult jól a gyakorlás, a 2-es kanyarból kijövet ugyanis megpördült, és a falnak csapta autóját. Az Alfa Romeo eleje sérült meg a balesetben, Räikkönen azonban vissza tudott evickélni vele a bokszba.

A Williams pilótája, George Russell 17. lett, megelőzve a Haas német versenyzőjét, Mick Schumachert. Az utolsó helyen az amerikai istálló másik versenyzője, Nikita Mazepin zárt.