Hírek / Sport

Hatalmas bravúr a női kézilabda Európa-ligában, a Vác legyőzte a Parist és megszerezte első pontjait

2023. január 23. 06:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A Praktiker-Vác hazai pályán 27–26-ra legyőzte a Paris 92 csapatát és megszerezte első pontjait a női kézilabda Európa Ligában.

A magyar csapat keretéből Bárdy Noémi, Kovács Anikó, Kürthi Laura, Pálffy Anna és Világos Diána hiányzott.

Magabiztosan kezdett hazai pályán a Vác, Pásztor Bettina remek kapusteljesítményével és Kuczora Csenge találataival négygólos előnyben is volt az első félidőben. Marincsák Nikolett a mérkőzés 15. percében egy szerencsétlen esés után sántikálva hagyta el a pályát, de nem történt komolyabb sérülés, így később visszatérhetett. A félidőhöz közeledve kétszer is hibáztak a hazaiak, amiből közelebb tudott zárkózni a francia csapat, így 13-11-es váci vezetésnél vonulhattak a csapatok a szünetre.

A fordulás után többször is kiegyenlítettek a párizsiak, majd az 56. percben átvették a vezetést. Ezt követően Herbert Gábor vezetőedző időt kért, hogy felrázza csapatát a hajrára. Az utolsó percekben 25-25-nél remekül védekezett a Vác, majd Kuczora távoli lövésével ismét nála volt az előny. A végjátékban Marincsák biztosította be a hazai sikert, és így maradt esély a továbbjutásra.

A mérkőzés legjobbja Kuczora Csenge volt 15 góllal.

A két vereséggel és egy győzelemmel álló váciak február 4-én a Paris 92 otthonában lépnek pályára a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Eredmény,
női kézilabda Európa-liga, D csoport:
Praktiker-Vác–Paris 92 27–26 (13-11)
Gólszerzők: Kuczora 9, Marincsák 6, Helembai 5, Ballai B. 4, Diószegi 2, Ballai A. 1, ill. Flippes 9, Lassource 4, Fofana, Niombal 3-3, Blonbou, Ouatara 2-2, Cissokho, Gonzalez, Mazens 1-1
lövések/gólok: 42/27, illetve 39/26
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 3/4
kiállítások: 2, illetve 2

Forrás és kép: M4Sport