Hibátlan teljesítménnyel jutott Eb-középdöntőbe a férfi kéziválogatott

Január 17. 06:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A magyar férfi kézilabda-válogatott Montenegró és Szerbia legyőzése után Izlandot nyolc góllal verte a Németországban zajló Európa-bajnokságon, így csoportelsőként jutott középdöntőbe, ahova a maximális két pontot viszi magával. Az Eb-k történetében most először fordult elő, hogy a magyar csapat három győzelemmel kezdi a tornát.

C csoport (München), 3. forduló:
Magyarország–Izland 33–25 (15–13)
A magyar csapat gólszerzői: Hanusz Egon 5, Szita Zoltán 5, Ancsin Gábor 4, Imre Bence 4, Fazekas Gergő 4, Máthé Dominik 4, Rosta Miklós 4, Bóka Bendegúz 1, Lékai Máté 1, Ligetvári Patrik 1

Kivédekezett izlandi támadás után magyar góllal indult a mérkőzés, Lékai Máté szerzett vezetést, Bánhidi Bence kétperces kiállítása alatt azonban fordított az ellenfél (3–4). A magyar csapat visszavette a vezetést, és bár a 12. percben Bánhidit végleg kiállították, Palasics Kristóf lélektanilag fontos pillanatban védett hetest, a félidő felénél pedig már háromgólos volt a magyar előny (10–7).

Izlandi időkérés után hétperces magyar gólcsend következett, de magához tért a csapat és négyre növelte előnyét (14–10), amelyből a szünetig kettőt meg is tartott (15–13).

A második félidő Fazekas Gergő nagy pillanataival kezdődött, négy perc alatt háromszor is betalált, így újra néggyel vezetettek a magyarok, sőt, az 53. percben már kilenc volt közte (29–20), a vége pedig nyolcgólos magyar győzelem lett.

Hanusz Egon és Szita Zoltán egyaránt öt gólt szerzett, Palasics Kristóf pedig 10 védéssel (33 százalékos hatékonyság) járult hozzá a győzelemhez.

A magyar válogatott a középdöntőben Franciaországgal, Németországgal, Horvátországgal és Ausztriával találkozik.