Kovács Lajos a gyógyszerkutatás az 1930-as, 1940-es évek Mexikójában lezajlott szövevényes és tanulságos történéseit felidéző előadásával szerdán elkezdődik a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szabadegyetem őszi, harminckettedik szemesztere – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Az ismereterjesztő előadás-sorozat programját úgy állították össze, hogy az tükrözze az egyetem sokszínű kutatási profilját. A sorozatban az egyetem oktatói, kutatói és meghívott előadók hagyományosan olyan témákat mutatnak be, amelyek aktuálisak, érdekesek és sokakat érintenek.
Szeptember 20-a és december 6-a között szerda esténként az SZTE TIK kongresszusi termében 11 tudományos alapra épülő előadást hallhatnak az érdeklődők, amelyek célja a társadalom tudásának bővítése, érdeklődési körének kitágítása és nem utolsó sorban a szórakoztatás.
Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese kifejtette, a hallgatóság megismerkedhet az űrkutatás és a csillagászat legújabb eredményeivel. Számos előadás érint aktuális problémákat, így a nyelvtanulást, a klímaváltozást, a digitális kor kihívásait, a vidékfejlesztés aktuális kérdéseit vagy a párkapcsolatok jogi vonatkozásait. Nem hiányoznak majd a hagyományos kérdésfelvetések sem: ilyen lesz például az ókori, illetve az erdélyi történelem egy-egy izgalmas területe.
Az előadás része az SZTE Szabadegyetem tantárgynak, a hallgatók kreditpontot kapnak érte. Az előadások pedig – a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan – utólag is megtekinthetők az SZTE Tudásportálján, valamint a Szeged Televízióban.
Forrás: MTI
Kép: u-szeged.hu