Két világbajnoki aranyat és két bronzérmet hoznak haza a magyar ju-jitsusok Abu-Dzabiból

2022. november 9. 07:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Kitettek magukért a magyar ju-jitsusok az Abu-Dzabiban rendezett világbajnokságon, amelyet két-két arany- és bronzéremmel zárt a magyar küldöttség.

A Nemzeti Versenysport Szövetség és a Magyar Sport Ju-Jitsu Szakszövetség tájékoztatása szerint a három utánpótlás korosztálynak (U16, U18, U21) és a felnőtteknek kiírt seregszemlén 12 versenyző képviselte a magyar színeket, és több pontszerző hely mellett négy éremmel térhet haza a küldöttség.

Az 57 kilogrammos kategóriában versenyző Tóth Alexa – aki a felnőtt mezőnyben is indult, ám ott sérülés miatt idő előtt be kellett fejeznie a küzdelmeket, és hetedik lett – földharcban az U21-esek között világbajnok lett, akárcsak az U18-asoknál ugyanebben a súlycsoportban Kis Nikolett.

A két magyar bronzérem is a 18 aluliaknál született: 81 kilogrammban Farkas Dorián Zoltán harmadikként zárt földharcban, a fighting +81 kilós mezőnyében pedig Révhegyi Ervin állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

„A válogatott tagjai az érmeken túl további vb-pontszerző helyekkel gazdagodtak, ez is jól jelzi a ju-jitsu-ban a magyarok markáns jelenlétét” – összegzett a vb után Spalovszky Csaba szövetségi kapitány.

Forrás és kép: M4Sport