Kettő magyar érem a belgrádi birkózó-vb első döntős napján

2022. szeptember 12. 07:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában szereplő Lévai Zoltán technikai tussal vereséget szenvedett a belgrádi birkózó-vb döntőjében a kirgiz Akzsol Mahmudovtól, így a ezüstérmet szerzett a szerb fővárosban, míg a 87 kilogrammos Losonczi Dávid megnyerte bronzmeccsét, így dobogóra állhatott.

Lévai szombaton öt mérkőzést vívott meg győztesen és jutott döntőbe. Ott a tokiói olimpia ezüstérmesével, a kirgiz Akzsol Mahmudovval csapott össze és 8-0-s technikai tussal kikapott.

A tavaly szívizomgyulladás miatt hosszú hónapokat kihagyó 26 éves birkózó karrierje második érmét nyerte felnőtt világversenyen a 2020 februárjában szerzett Európa-bajnoki ezüstje után. Ezzel ő a belgrádi küldöttség első magyar dobogósa, de nem kellett sokat várni a másodikra sem.

Ugyanis a vasárnapi döntős programban lépett szőnyegre Losonczi Dávid is, aki a 87 kilogrammosok között bronzérmet szerzett, miután legyőzte a svéd Alex Kessidist. A 22 éves tehetség szombaton végig nagyszerűen birkózott, román, dél-koreai és kazah rivális legyőzésével jutott négy közé, ahol a címvédő szerbiai Zurabi Datunashvilitől kapott ki nagy csata végén.

Vasárnapi helyosztóján a 2019-ben 77 kilóban vb-második svéd Alex Kessidisszel csapott össze és nyert 6-2-re pontozással.

Forrás és kép: M4Sport