Kikapott a Szeged a kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében

2023. március 23. 07:30 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A Telekom Veszprém 36-23-ra nyert az OTP Bank-Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Mindkét csapat 1982 óta állandó résztvevője az európai kupasorozatoknak, de a nemzetközi porondon most találkoztak először, s a párharc szinte az első meccsen eldőlt.

Gyakorlatilag már a meccs elején lerendezte a fontos kérdéseket Momir Ilics csapata, a Veszprém 10-2-re lépett el, majd a félidőben 20-7 állt az eredményjelzőn. A második félidőben is maradt a 13 gólos különbség a bakonyi gárda javára, Gasper Marguc 11 góllal vette ki részét a fölényes sikerből, s ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A visszavágóra március 30-án, csütörtökön kerül sor a Veszprém otthonában 18:45-től. A párharc győztese a negyeddöntőben a tavaly BL-ezüstérmes lengyel Industria Kielcével találkozik.

A hazaiak teljes kerettel álltak fel, vagyis Bánhidi Bence, Mikler Roland és Matej Gaber is visszatért a sérülését követően, a vendégeknél Vladimir Cupara szintén, közülük egyedül Omar Jahja hiányzott. Mindkét együttes jó néhány hibával kezdett, ezért az első veszprémi találatra négy és fél, a nyitó szegedi gólra pedig csaknem 12 percet kellett várni. A remekül védekező bakonyiak hamarabb rendezték soraikat, 6-1-re elhúztak, és Juan Carlos Pastor hazai vezetőedző első időkérése után is növelték a különbséget (10-2). Az idény végén távozó spanyol mester a 18. percben kikérte a második idejét is, majd a kapusának lecserélésével létszámfölényes támadójátékra állította át csapatát, ekkor a két beálló, Bánhidi Bence és Rosta Miklós egyszerre volt a pályán.

Az előzetes várakozásokhoz képest óriási meglepetésre a 24. percben már tíz találat volt a labdaszerzések után gyors gólokat szerző Veszprém előnye (15-5), ami a szünetig még tovább nőtt. A Mario Sostaric elleni szabálytalanság miatt Kentin Mahé piros lapot kapott, de a bakonyiak a második felvonásban nem érezték meg a hiányát, mert addigra már eldőlt a meccs, és nagy valószínűséggel a párharc is.

Amint a Szeged produkált egy 3-0-s sorozatot, Momir Ilic, a Magyar Kupa-címvédő veszprémiek vezetőedzője időt kért. Együttese csakhamar újra rendezte a védelmét, a labdaszerzéseket követően ismét góllal zárta a lerohanásokat, ezért Pastor az utolsó tíz perc előtt megint időt kért (15-30).

A hajrában már csak a különbség volt a kérdés, ami végül 13 gól lett, a veszprémiek ezzel beállították eddigi legnagyobb szegedi győzelmüket, ugyanis 2011-ben 33-20-ra nyertek a Tisza-partján. Gasper Marguc 11, Ligetvári Patrik, Nedim Remili és Rasmus Lauge Schmidt négy-négy góllal, Rodrigo Corrales nyolc, Vladimir Cupara egy védéssel járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Bogdan Radivojevic hat, Miguel Martins öt alkalommal talált be, Mirko Alilovic kettő, Mikler Roland három védéssel zárt.

„Ez volt a legjobb mérkőzésünk, amióta a csapat edzője vagyok, sőt, ilyenre játékosként sem emlékszem. Fantasztikusan védekeztünk, és a csapat fantasztikusan reagált a meccs alakulására is” – nyilatkozta Momir Ilic, a veszprémiek trénere. Hozzátette, nem csupán jó játékosai vannak, de erős csapatot is alkotnak. Bevallotta, nem számított ilyen jó meccsre, de szerinte senki sem. Viszont nagyon örül, hogy így alakult, ám felhívta a figyelmet, hogy ez még csak a párharc első félideje volt.

„A veszprémiek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, ez végig tiszta volt, már az első félidőben ezt lehetett látni. A Veszprém nagyszerűn játszott a mérkőzés elejétől fogva” – nyilatkozta a lefújás után Juan Carlos Pastor. Elismerte, nagyon rosszul játszottak, és ezért elnézést kért a szinte végig lelkes közönségüktől. Mint kifejtette, problémáik voltak támadásban a lövésekkel és a büntetőkkel, messze voltak a kaputól, és a beállók megjátszása sem működött. Hozzáfűzte, ezúttal a védekezéssel is problémáik voltak.

„Nem számítottunk ilyen különbségre, tíz gól alatt szerettünk volna maradni” – hangsúlyozta. A spanyol edző hozzátette: bár vannak problémáik, például sérülések, de vannak még céljaik a szezonban, ezzel a Magyar Kupára és a bajnokságra utalt.