Kiütéses vereség Dániától a vb-negyeddöntőben

2023. január 26. 07:00 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A legutóbbi két világbajnokságot megnyerő dánok igazolták klasszisukat, a játék minden elemében jobbak voltak a magyar együttesnél és sima győzelmet arattak.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 40-23-ra kikapott a címvédő Dániától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság negyeddöntőjében, szerdán Stockholmban.

Eredmény, negyeddöntő:
Dánia-Magyarország 40-23 (21-12)
Stockholm, v.: Brunner, Salah (svájciak)
lövések/gólok: 50/40, illetve 50/23
gólok hétméteresből: 4/1, illetve 8/4
kiállítások: 6, illetve 8 perc
Magyarország:
Mikler – Bóka 3, Bodó 6, Bánhidi, Sipos, Ancsin 2, Lékai 6, cserék: Rodríguez 2, Rosta 3, Hanusz, Ilic, Szita 1, Székely

A dánok kezdték a találkozót és Mikkel Hansen révén övék volt az első gól is. Az első magyar lehetőség kimaradt, az ellenakcióból pedig ismét betalált a skandináv csapat. Újabb kimaradt magyar lehetőség, újabb dán gól, így a harmadik perc végére már három góllal vezetett az ellenfél.

Lékai két hetesével és egy határozottabb védekezéssel feljött a magyar együttes egy gólra, majd mindkét oldalon a kapusok lettek a főszereplők, Landin és Mikler Roland is ziccereket védett.

A 10. perc végére visszaállt a háromgólos különbség, a magyar együttes nem igazán találta a dán védekezés ellenszerét. Ellenfelünk még kettős emberhátrányból is betalált, miközben az első húsz percben mindössze három magyar játékos (Lékai, Ancsin, Bodó) volt eredményes, így tíz perccel a félidő vége előtt már öt góllal mentek a dánok.

A szünetig nem is sikerült közelebb kerülni hozzájuk, gyorsabban, pontosabban és sokkal kevesebb hibával és eladott labdával játszottak, ráadásul a lerohanásaikra nem igazán volt ellenszerünk, így a félidőben kilenc góllal vezettek (21-12). Ráadásul az utolsó támadásnál Szitát ki is állították, így a második félidőt emberhátrányban kezdték Lékaiék.

Bár mi kezdtük a játékrészt, az első gólt mégis az ellenfél szerezte. amíg őket feldobta a magabiztos vezetés, a magyar együttes  egy teljesen szétesett csapat benyomását keltette, így a 35. percben már tizenkét gólos volt a különbség. Amíg a dánok a 40. percig 82 százalékos hatékonysággal lőttek, addig a magyar csapat mindössze 46 százalékosan.

A dánok visszavettek a lendületből, a félidő közepén hosszú percekig nem találtak be, ennek ellenére sem sikerült nagyon közelebb kerülni hozzájuk, az utolsó tíz perc kezdetekor is tucatnyi gól volt az előnyük.

A végén már a magyar hétméteresek se mentek be, ugyanakkor a dánok továbbra is remekül pörögtek, mindegy volt nekik, hogy lerohanás vagy felállt védelem, a végén 40 gólig jutottak és tizenhét gólos győzelmet arattak (40-23).

A 2019-ben és 2021-ben is világbajnok Dánia 13. alkalommal jutott vb-elődöntőbe. Legutóbb 2017 januárjában veszítettek vb-mérkőzést a dánok – éppen a magyar válogatottal szemben -, sorozatban immár 25 győzelemnél és egy döntetlennél tartanak, ezzel a mostani meccsen megdöntötték Franciaország vb-rekordját.

A magyar válogatott első ellenfele az 5-8. helyért Norvégia lesz a svéd fővárosban.